Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Melyik piacképesebb diploma...

Melyik piacképesebb diploma szerintetek?

Figyelt kérdés
Három szak közöttt vacilálok, de nem tudom melyik lenne jobb döntés a jövőre nézve.

2023. febr. 4. 08:01
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:
29%

Igazából az előttem válaszolók egy része félreértelmezi a mérnökinfót.


A mérnökinformatikus alapvetően egy programtervező informatikus szak néhány alapozó tárggyal ami lehetővé teszi hogy ha valakinek kedve van hozzá akkor a hardveres robot/IoT vagy valami hasonló irányba specializálódjon. De ez egyáltalán nem kötelező, aki nem megy el ilyen irányba az úgyis Data Science, Cloud Engineering, Artificial Intelligence, Backend Web Development, Mobile Development, Enterprise Infrastructure meg hasonló tárgyakat fog hallgatni TEHÁT A VÉGÉN UGYANÚGY FEJLESZTŐKÉNT FOG DOLGOZNI MINT A PROGINFÓS hiszen máshogy nem is tudna azzal a kb 5 darab villamosmérnöki alapozó tárggyal nem is tudna más munkakört betölteni. A lényeg, hogy A LEHETŐSÉG ADOTT ELMENNI HARDVERES IRÁNYBA ha valaki ezt szeretné.


Egy pár konkrét kijelentésre reagálva:


“ A mérnökinfót őszintén nem igen tudom mire jó amire a villany nem lenne jó.” - Backend, Frontend, Cloud, AI, stb. A villamosmérnökök nem tudnak programozni ilyesmit.


"De szerintem a gazdinfónak is több az értelme, mert a két területet nagyon jól lehet ötvözni" - ezen jót nevettem, alibi diplomás excel kezelő szak.


"Erről. Gyengébb képzés." - 180 kredites a proginfó, a mérnökinfó 210. Megnéztem ELTE tantervet az Analízis pl összesen 9 kredit, azért mérnökinfón ez 12 + ugyanúgy van Diszkrét Matematika megy ilyenek. Egyébként sajnálom, ha nekem kell felvilágosítnai, hogy a matematikának és a programozásnak nincs sok köze egymáshoz. Saját tapasztalatok alpaján aki nagyon jó matekból az elég gyenge programozó

2023. márc. 19. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 anonim ***** válasza:
Az összes piacképes...a proginfó a leginkább...melyik érdekel jobban?
jan. 26. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!