Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Van-e lehetőség tizenkettedik...

Oliver747 kérdése:

Van-e lehetőség tizenkettedik évfolyam féléve után(februárban) magántanulová válni?

Figyelt kérdés

Igazából többször, több szempontból is átgondoltam a kérdést, és minden oldalról nézve konkrétan nincsenek negatívumai ennek a döntésnek(biosz kémia emelt, magyar töri matek közép érettségit tervezek tenni)


Tizenkettedik félévre már az összes létező tantárgyból végeztünk a torzsanyaggal, mostmar csak ismétlés megy(a tanár elbaszot tempója szerint, ami csak akadályoz a saját tempós tanulásban), tehat az iskolában napi 8 órát elbaszok a semmire

Iskolán kívül szó szerint lehetetlen számomra tanulni, utolsó évben kellett kolit váltanom, ezert beraktak három agyhalott kilencedikes mellé, akik egész nap annyira pörögnek hogy konkrétan meg kellene folytanom mindet 2 perc csendert, a szilenciumot leszarja a tanár, ugyan úgy üvölt bent mindenki, szabad termet pedig a szilok és a "délutáni keszsegfejlesztesek" miatt lehetetlen találni, az agyhalott tanárok tengernyi faszsagarol nem is beszélve (Debrecenben a gulyást viccből se írjátok be, ennyi hülyét egy helyen még nem basztam)

A hétvégém a hazautazás és a bejovetel miatt alapból el van baszva, nem tudom magam ravenni hogy az egy szabad napomat 0-24 tanulással töltsem

A 21 században élünk, kémiából már vettem egy teljes érettségi videós vázlatos felkeszito anyagot, bioszbol se egy nagy pénz beruhazni, és ezek mellé tizedik felevtol kezdve minden fel van töltve a classroomba, tehát az iskolainal még jobb minőségű oktatásban reszesulhetnek

Az egyetlen negatívum a barátok lennének, de akivel igazán közel vagyok, az egy pár hónap alatt úgysem fog elfelejteni, messengeren pedig akkor beszélünk amikor akarunk. Szekalassal sosem volt gondom, azt pedig hogy a dontesemrol ki mit gondolna, ivesen szarnam telibe


Bármi tippetek/tanacsotok, esetleg tapasztalatotok van ezzel kapcsolatban? Van-e erre egyáltalán lehetőség, és ennek mik lennének a következményei? (osztályozóvizsga, stb.)



2023. febr. 6. 00:04
 1/2 anonim ***** válasza:
56%

Magántanulóság már nem létezik. Egyéni munkarendet arra amiket leírtak nem kapsz (tinihisztinek tartom). Ha el indítod a folyamatot pár hónap míg döntenek és addigra már itt az érettségit.

Ha mégis meg akarsz szabadulni a sulitól akkor elmehetsz esti tagozatra ahová nem kell bezárnod és érettségizhetsz bármiből.

2023. febr. 6. 05:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Ahogy az előző válaszoló írta, már csak egyéni tanrend létezik. A tapasztalataim szerint szinte csak orvosi javaslatra/élsportolóságra/tartós külföldi tartózkodásra adják meg, ha valaki pl. cserediák. Meg lehet próbálni valahogy szépen megindokolni, hogy ez segítene neked, de nem fűznék hozzá sok reményt. Voltam már egyéni tanrendes, és mindenből írásbeli+szóbeli osztályozó vizsgát kellett tennem, nyílván, hogy le tudjanak zárni. Érettségi előtt lehet nem célravezető még plusz azzal leterhelni magad, hogy osztályozókra tanulsz. Már nagyon kevés (~55) tanítási nap van a végzős évből, ennyi idő alatt mire esetleg szerzel valami papírt+beadjátok valóban szinte vége lesz az évnek, 1 hónap egyéni tanrendért pedig nem feltétlenül éri meg az egész hercehurca.
2023. febr. 7. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!