Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Hülyeség lenne így csinálnom?

Hülyeség lenne így csinálnom?

Figyelt kérdés

Elég nehéz időkön vagyok túl. Tavaly érettségiztem, de nem tudtam hogy hova menjek utána. Voltam itt is ott is. Nem sok szakmai tapasztalatom van sajnos, valamint nagyon befásultam a 4 fal közé. Végül pszichológusnál kötöttem ki, s bár még messze vagyok attól hogy rendbe legyek, de elkezdtem összeszedni magam.


Egy hónapig dolgoztam a MÁV-nál mint munkagépkezelő gyakornok. Igazából semmit nem kellett csinálnom, csak beosztottak a szerelők mellé. Aztán ott hagytam. Egy részt nem voltam mentálisan stabil és nem bírtam tovább, más részt meg a szigorú vizsga feltételek és nehéz tananyag miatt hagytam ott. Ugyanis ha nem sikerült volna akkor simán 1-1,5 milliós tartozásba hajthattam volna magam a MÁV-nak.


Viszont abban az egy hónapban kicsit beleláttam a szerelők munkájába, s megtetszett. Bár szinte 0 a tudásom még, de arra gondoltam hogy autószerelőnek tanulnék. Viszont azon is gondolkozok hogy jó lehetne egy diploma is.


Jelenleg azon gondolkozok hogy hülyeség lenne e elmennem egy egyetemre, megcsinálni egy büfé szakon a diplomát, csak hogy elmondhassam hogy van (akár levelezőn) és még kitanulni az autószerelő szakmát. Azért gondolok erre mert akár később vállalkozásban is lehetne (persze ez még nagyon messze van) és több ismerősöm is azt mondta hogy vállalkozáshoz, meg úgy alapból is mindig jó egy diploma. És most ezen jár az agyam hogy mi lenne a jobb.


Mennyek simán a szakra valahova, vagy csináljam meg a diplomát is, de annak is mi értelme, mondjuk ha csak egy sima közösségszervezőire megyek (mivel történelemből emelteztem és humán beállítottságú vagyok nekem csak ilyenek jöhetmek szóba).


Bocsánat ha hülye a kérdésem, de tényleg tanácstalan vagyok ez ügyben.



2023. febr. 9. 09:32
 1/9 anonim ***** válasza:
88%
Én először autószerelőnek tanulnék. Aztán ha már van némi tartalék pénzem és még mindig foglalkoztat a diploma gondolata, elkezdeném. Bár azt meg kell jegyeznem, még a büfészak sem olyan könnyű, hogy érdeklődés nélkül megcsináld, csak azért, hogy legyen diplomád.
2023. febr. 9. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
39%
Ne menj egyetemre, időpocsékolás, tanulj szakmát.
2023. febr. 9. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Ha nem valami konkrét szakma vagy terület miatt akarsz egyetemre menni, tök felesleges. Legyél autószerelő.
2023. febr. 9. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Ha nincs konkrét célod, terved, inkább ne menj egyetemre, jó szándékból mondom. Én is elmentem, 1.5 évet lehúztam, igaz egy elég nehéz szakon, törin, aztán jól bele is betegedtem, minden percét gyűlöltem. S mi lett belőle? Elpocsékolt 5 év, mivel további 3.5 évembe tellett, hogy kigyógyuljak a túlhajszoltság miatt kialakult pánikbetegségből, depresszióból. Ahelyett, hogy rögtön az álomszakmámat választottam volna. Magamat okolom, hogy hallgattam bárkire is, főképp hogy adtam a szüleim szavára. Hallgass a szívedre, legyél autószerelő, tök szép hivatás. :)
2023. febr. 10. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
4. A töribe még senki sem betegedett bele, legfeljebb megunta. Nehéz szak, de azért teljesíthető, nekem ez volt az egyik szakom.
2023. febr. 11. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
5. Lehet, viszont a hajtás, tempó nem volt jó hatással rám. Nem mindenkinek való az egyetem.
2023. febr. 11. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 Senior Séf ***** válasza:
61%
A MÁV kimondottan nem az agysebészek szakterülete. Ha azt nem voltál képes megtanulni, miből gondolod, hogy az egyetem menne?
2023. febr. 14. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
7. Mint írta is, humán beállítottságú. Én is szenvednék egy műszaki területen, legyen az a legegyszerűbbnek titulált szakma is. Nem vagyunk egyformák. Így nem is biztos, hogy javasolnám a kérdezőnek az autószerelő szakmát. Egy töri-angol szakos tanár.
2023. febr. 15. 00:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

7-es, nem mondtam hogy nem ment volna, csak sokat kellet volna kockáztatnom. Plusz hiszed vagy sem, a MÁV tanfolyamai sokkal nehezebb mint a egyetemek zöme😆. Mivel szóról szóra kérnek vissza mindent. Na meg a szigorú egészségügyi feltételek miatt is ott hagytam, mert éppen hogy csak átengedtek. Sajnos esélyes volt hogy a következő évben mikor vissza megyek kontrolra azt mondják hogy hát köszi hogy itt voltál egy évig, de nem vagy alkalmas.

És egyébként ne nézd le a vasutasokat. Valóban van a MÁV-on belül olyan szakma ami nem az agysebészek szakterülete, de a mozdonyvezetők egészen biztos hogy nem ide tartoznak és nem hiába van belőlük óriási hiány😅. Szóval röviden és tömören óriási butaságot mondtál, s caak kb. az volt a cél hogy elmondhasd hogy hülye vagyok az egyetemhez

2023. febr. 15. 06:55

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!