Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Irodalmár, irodalomtudós...

Irodalmár, irodalomtudós szeretnék lenni. Mit kell tennem?

Figyelt kérdés
Már angol szakra járok, és nem tudom, hogy mik a lehetőségek, van-e egyáltalán esély erre? Gondolom Phd-zni kéne majd, de megéri? El tudok ezzel majd helyezkedni?
2008. dec. 27. 19:47
 1/4 anonim ***** válasza:
Angol szakosként maximum angol irodalomra specializálódhatsz. Ehhez magyar szak kell.
2008. dec. 27. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Nem mondtam, hogy magyar irodalommal szeretnék foglalkozni. Az angol irodalom jobban érdekel:D
2008. dec. 27. 20:49
 3/4 anonim ***** válasza:

Mit kell tennem? Válassz ki egy olyan szakterületet, amivel szívesen foglalkoznál mélyebben, és egy tanárt, aki segíteni tud. Az első lépés az az, hogy írsz egy tudományos diákköri dolgozatot. Biztos hallottál már a TDK-ról. Aztán ha tényleg segítőkész konzulenst sikerült felkérned, akkor jó esély van rá, hogy további lehetőségeket is mond neked, pl. más konferenciákon való részvétel, publikáció folyóiratban. Ezek lennének nagyjából az első lépések.


Természetesen van rá esély, hiszen a "nagyok" is egyszer így kezdték, ők is voltak valamikor egyetemisták, és nagyon sokan közülük tdk-ztak. Igen, ha végeztél, jelentkezhetsz valamelyik doktori iskolába, és ha nagy szerencséd van, akkor lehet esélyed, hogy utána - illetve már közben is - arra, hogy felvegyenek valamelyik főiskolára, egyetemre vagy kutatóintézetbe. De ahhoz nagyon sokat kell dolgozni, és sajnos koránt sem biztos, hogy "megéri", mert a bölcsész szakok sajnos nem éppen keresettek. Én azt tudom javasolni, hogy foglalkozz vele, de legyen mellette egy "piacképesebb" szakmád, amivel szintén foglalkozol - természetesen ez lehet a nyelvoktatás is.


Az előző válaszolónak: ez nem feltétlen van így, amit írtál. Angol szakosként is nyugodtan foglalkozhat valaki egy doktori iskolában pl. drámaelmélettel, és akkor máris előkerülhetnek az ókori görög drámák. Illetve ha valaki publikál egy irodalmi témában, senki sem fogja megkérdezni, hogy van-e magyar szakos végzettsége, vagy nincs.


-falcon-

2008. dec. 27. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Csak egyet mondok: az irodalomelméletesek, filológosok, esztéták, drámaelméletesek bekattanak előbb utóbb.

én német nyelv és irodalom szakos vagyok, és kevés kivétellel az összes tanárom befordult, feketében járó, kiábrándult, gunyoros penészvirág, főleg irodalmon. de ízlések és pofonok, ha nagyon vonz szakosodj irod.ra. de nincs sok értelme, csak ha a tanszékeden akarsz megöregedni éhbérért.

sok sikert:)

2008. dec. 27. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!