Óbudai egyetem, vagy Metu?

Figyelt kérdés
mind a kettőn gazdaság és menedzsment szakra jelentkeztem, de a sorrenden még vacilálok..

2023. febr. 16. 08:16
A kérdező szavazást indított:
Oe-kgt
metu-ukt
15 szavazat
1 2 3
 1/30 anonim ***** válasza:
75%
Egyik sem. Ebből a szakból hatalmas túlképzés van, nincs szükség ennyi, semmihez sem értő bölcsészmérnök generalistára. Ennél kb csak jobb gazdasági szakok vannak: pénzügy, marketing, gazdaságinformatika… szó szerint minden jobb, még a HR meg a vendéglátás is, mert ezekkel legalább érteni fogsz valamihez. Szóval ha gazdmen, akkor minimum Corvinus vagy ELTE, de inkább válassz egy jobb szakot.
2023. febr. 16. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/30 anonim ***** válasza:
31%

Bölcsészmérnök, te miről beszélsz? :D

HR, kermark, turi nyomában sincs a gazdmennek. BME-n Andor féle üzleti közgáz pénzügy msc szintnek számított volna elég sok helyen, sok gazdmenes is ment alapkezelőhöz dolgozni, megnézném egy marketinggel hova jutsz manapság, nem véletlen a corvinuson sincs már kermark.

2023. febr. 16. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/30 anonim ***** válasza:
72%

2. “megnézném egy marketinggel hova jutsz manapság”


Hogy-hogy hova? Szó szerint bárhova. Marketing minden vállalkozásba kell, a legkisebbe is. Ha van egy két fős vállalkozásod, az egyik mérnök, a másik jó esetben marketing. A nagy cégeknek hatalmas marketing szervezeteik vannak, amikben van piackutatástól kezdve termékfejlesztésen és szegmens menedzsmenten át egészen a marketinglogisztikáig, értékesítésig, ügyfélszolgálatig stb. stb. Marketing nélkül moccanni se bírsz.


A bölcsészmérnök gazdmenes ezzel szemben úgy jön ki a BSc-ről, hogy konkrétan nem ért semmihez. Persze ha mázlija van, beletanul gyakornoki programon valamibe (projekt menedzsment stb.) de általában a gazdmenesek szokták a legjobban megbánni, hogy erre a “nesze semmi, fogd meg jól” szakra jelentkeztek.

2023. febr. 16. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/30 anonim ***** válasza:
35%
Ok, megyek elvégzek egy egyetemet az értékesítéshez és ügyfélszolgálathoz🤣
2023. febr. 17. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/30 anonim ***** válasza:
67%

4. Na látod Kérdező, erről beszélek, hogy a gazdmenes bölcsészmérnökök full fogalmatlanul jönnek ki a képzésről, a leghalványabb lila fingjuk sincs, hogyan építik fel a valódi szakemberek (azaz a marketingesek) az értékesítesi csatornákat és ügyfélszolgálatot… 😵‍💫🤯🙄🤦‍♂️ Tényleg botrányos.


Közben a valódi szakemberek meg már régen profi metrikák alapján szervezik és optimálják mindkettőt. A profi marketing már itt tart: [link]


A gazdmenes bölcsészmérnökök azt sem értik, hogy az üzletet eszik-e vagy isszák.

2023. febr. 17. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/30 anonim ***** válasza:
23%
Nem unod még a befejezetlen bgf marketing diplomáddal a trollkodást, meg a saját magad felpontozását? Mert a kategória látogatói már nagyon...
2023. febr. 17. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/30 anonim ***** válasza:
13%
Te most azzal mit akarsz bizonyítani, hogy egy gazdinfó és egy economics phd végzett emberke ír marketinges kutatást? (Bár itt a deep learningen van a hangsúly szerintem...) Hogy el kellett volna végeznie a kermarkot?🤣
2023. febr. 17. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/30 anonim ***** válasza:
71%
6-7. Szemmel láthatóan neked fogalmad sincs, mi az a marketing, sem arról, hogy mit tanítanak egy marketing szakon. Erről többször is bizonyságot tettél (legutóbb a 4-es hozzászólásodban), így teljesen komolytalan bármi, amit a marketingről mondasz. Nyilvánvalóan nem vagy szakmabeli, és nem tudod megítélni azt, hogy melyik gazdasági szakos mit csinál, sem azt, hogy merre halad a világ. Nem értem, mit keresel egyáltalán itt ebben a rovatban.
2023. febr. 17. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/30 anonim ***** válasza:
77%
Állítólag a metun tanít az ország legnagyobb marketing guruja, olvasd el a könyvét a jpé marketinget, és számold össze hány kélet vagy stem related dolog van benne. De ott vannak a külföldi nagyok, olvass bele egy kotler könyvbe...
2023. febr. 17. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/30 anonim ***** válasza:
77%

9. Én nem mondtam, hogy a jelenlegi magyar képzés az tökéletes (távolról sem), de (1) rangosabb egyetemeken [pl. Corvinus] sem jobb (2) és ne mondd már nekem, hogy a gazdmen az matekosabb...


Kotler Marketing könyve egy 1980-ban született könyv. Ez egy nagy átfogó mű, menedzsment szakos hallgatóknak. Nem az a feladata, hogy numerikus módszereket tanítson.


Ha azonban numerikus módszereket keresel, akkor ott van az elte survey statisztika és adatanalitika mesterszakja, amelynek két fő bemeneti szakja van: szociológia és marketing (!), nem véletlenül. Ez a marketing alapszak egyik természetes mesterszakja.


Másrészt meg azért a "nyugat" már itt is előrébb tart. Itt egyáltalán még csak most nyílnak az első data science szakok, nyugaton már régóta van Marketing Data Science szak. Pl. [link]


... ami szintén felfogható a marketing alapszak külföldi mesterszakának.


Összefoglalva, a hazai képzés elavult, ósdi, kétségtelen. De a gazdmen se jobb, sőt. Kérdezz meg egy gazdmen szakost, ha nem hiszed... Másfél évtizede dolgozom gazdmen szakos gyakornokokkal és pályakezdőkkel, pontosan tisztában vagyok vele, hogy mit (nem) tudnak...


De akkor sorold fel kérlek a gazdmen szak STEM óráit, amik nincsenek marketingen, nagyon várom!

2023. febr. 17. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!