Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » A fiatalabb korosztályból (16...

A fiatalabb korosztályból (16 és 39 év közöttiek) valaki meg tudott tanulni jól idegen nyelven - mondjuk angolul - általános vagy középiskolában?

Figyelt kérdés

Esetleg felsőoktatásban? Magánszorgalomból? Oktató videók tudtak segíteni a megfelelő felkészülésben? Vagy inkább minden esetben magántanár?


Olyat is hallottam, hogy csak és kizárólag külföldön fog rám ragadni az idegen nyelv. Másképp ne is próbálkozzak...



2023. febr. 26. 21:05
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
igen
2023. febr. 26. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
1-es: melyik módszer jött be végül? Megköszönném a részletesebb választ.
2023. febr. 26. 21:20
 3/12 anonim ***** válasza:
77%
A lányom németül tanult meg és tett nyelvvizsgát a gimnázium 11. osztályában. Nem volt külön nyelvtanára. Amikor felvették az orvosira, akkor igaz, hogy tanárral, de az egész gimnáziumi anyagot megtanulta latinból 2 hónap alatt.
2023. febr. 26. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:

3-as: milyen módszer volt végül célravezető?


Nekem egy kevés angol alapom van, de kénytelen voltam nagyon sokat mulasztani, mert 13 éven át ápoltam haldokló anyukámat. Éjjel-nappali felügyelet volt - 0-24.


Sajnos már nagyon-nagyon régen nem tartozom a fiatal korosztályhoz.

2023. febr. 26. 21:23
 5/12 anonim ***** válasza:
76%
Ha én még beleférek lassan 42 évesen, akkor kéttannyelvű gimiben szereztem jó nyelvtudást.
2023. febr. 26. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%
3. vagyok. Sok plusz gyakorlással, hanganyagot sokat hallgatott, németül nézett filmeket stb. Az egyetem utolsó évében pedig még tovább fejlesztette a német tudását, mert ki akart menni. Kiment már 10 éve Németországba, és ott külön tett egy felsőfokút is a Goethe intézetben.
2023. febr. 26. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:

Nagyon örülök, hogy írtál, kedves 5-ös!!! Nem, dehogy zárom ki a negyveneseket, sőt!!!


Akár idősebbektől is szívesen kérdeznék, csak persze azt feltételezem, hogy az említett korosztály már egészen biztosan nem tanult oroszul...


Köszönöm szépen a választ, kedves 3-as! Minden jót nektek a továbbiakban!

2023. febr. 26. 21:52
 8/12 anonim ***** válasza:
100%

Érettségiig letettem 3 nyelvből komplex B2-es vizsgát + érettségiztem, OKTV-ztem stb. Kéttannyelvű általánosban egy nyelv, gimiben kettő másik.


Sosem volt magántanárom, nem éltem külföldön, minden családtagom teljesen magyar.


Nem vagyok nyelvzseni, reál beállítottságú vagyok, nem a nyelvekre koncentraltam suli alatt sem (kivéve nyelvvizsga előtt egy hónapig)


Mindezt a közoktatásban. De elit pesti gimibe jártam (altalános, nem nyelvi osztály, sőt inkább matekos) és kéttannyelvű általánosba, ahol sok tanár illetve diák nem értett magyarul.


2020-ban érettségiztem

2023. febr. 26. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen neked is kedves 8-as válaszoló! További sikereket kívánok!
2023. febr. 26. 22:42
 10/12 anonim ***** válasza:

3 idegen nyelven beszélek (picit egy negyediket is, de csak A1 szinten), érettségikor az egyikből felsőfokon voltam, a másikból erős középfokon. Angol, német, spanyol. Angolul az iskolában tanultam meg, de gimiben, hiába tanultam általánosban is, ott nem èrt semmit. Voltam nyelvi előkészítős, az segített, akkor fejlődtem a legtöbbet.

Németet Ausztriában tanultam, mert egy darabig ott laktunk, akkor középfokig jutottam, nyelviskolába jártam, most tanulok a felsőfokra, mert vissza szeretnék menni.

Spanyolul magántanárral tanultam. Középfokúm van, felsőfokú még nincs, de tervben van. Életemben nem voltam egy napot sem Spanyolországban még, de azt mondják, nagyon jól megy, tehát nem csak akkor tudsz megtanulni, ha kint élsz.

2023. febr. 28. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!