Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Gazd.infora kell laptop, vagy...

Gazd.infora kell laptop, vagy eleg tablet vagy a sima fuzet?

Figyelt kérdés
Eleg rosszul allunk anyagilag es nem akarok egy evet sem kihagyni. Elvegezheto az egyetem a fentiek nelkul? Mennyire lesz nehezebb eszkozok nelkul?

2023. ápr. 12. 22:57
 1/6 anonim ***** válasza:
2%
Még füzeted sincs? Szerintem akkor te a Máltai szeretetszolgálathoz menj egyetem helyett
2023. ápr. 12. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Az órákon jegyzetelni elég a füzet, de az ipad jobb. Magadnál lehet a teljes könyvtàrad, az összes PDF, a PDF-ekre tudsz jegyzetelni stb.


Számítógép viszont mindenképpen kell, mert programozni tanultok, gyakorolnod kell (méghozzá sokat!), beadandók vannak stb. Nem feltétlenül kell laptop, megteszi egy ócska asztali gép is, de valami kell.

2023. ápr. 13. 07:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
54%

BME Mérnökinformatikus szak is elvégezhető laptop nélkül. A covidos online időszak utána 1-2 tantárgynál csináltak olyat, hogy laptopot be kellett vinni és a helszínen megírni a laptopodon egy egyetemi rendszerben a ZH-t.


Gondolom azért tették és 1-2 ZHnál még teszik így, mert könnyebb a javítás.


Viszont ha nincs laptopod vagy éppen rossz, akkor tudsz a tanárnak szólni és ad egy papírt nagyon hasonló kérdésekkel és úgy is megtudod írni a ZH-t.


Tehát még Mérnökinformatikus képzésen sem kell a lapotop és szerintem előnyt sem jelent.


Amikor én bevittam a laptopom, mindig kiderült, hogy hiába vittem be és tényleges munka nem folyt rajta.


Azért kell egy számítógép, az mindeképpen előny, de nem kell laptopnak lenni. Elég egy sima asztali gép.


Meg ha jól tudom sok egyetemen a benti gépeket is tudod használni, tehát technikailag egy informatikai szakon sem feltétlenül kötelező még egy otthoni számítógép megléte sem. Persze az már mindeképpen előnyt jelent, ha otthon van egy számítógéped.


A tablet meg hülyeség. Egyedül jegyzetelésre preferálja 1-2 ember, de azon beadandókat nem fogsz csinál az biztos. Főleg nem programozással vagy bármilyen laborral kacsolatos dolgokat.

2023. ápr. 14. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
0%

3. “A tablet meg hülyeség.”


Ezek szerint neked nincs. Azért kell ehhez önbizalom, hogy kijelentsd, hogy “hülyeség”. 😎😀

2023. ápr. 14. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

4# Jenleg nem használok, de családban volt.


Édesanyukámnak Ipad 2-je volt 2011-ben azt sokáig használtam, majd később kb 2015ben kaptam egy Ipad mini-t. Kb 2019-ben eltörtem a képernyőjét (ebben az évben kezdtem az egyetemet) és már régi volt, így most valahol édesanyukámnál a szekrényben van egy dobozban.


Utána nem éreztem szükségét új Ipadnek. Az androidosak meg szememben mindig is olcsó utánzatok voltak, de biztos van már abból is jobb.


A lényeg, hogy használtam és tényleg haszontalan. Max 1-2 ember jegyzetelni szeret vele, de C/C++ házit megnézném hogy ír vele bárki. Meg hogy csinál meg vele valaki virtuális gépes egy linuxos labort.


stb...


Informatikai képzésen haszontalan, csak jegyzetelni jó pár embernek.

2023. ápr. 14. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Elég a füzet, de persze kell a gép otthonra. Egyetemi órákon biztosítanak gépet.

De ha venni kellene laptopot, azt sem kell túlgondolni. Egy használt ThinkPad T450s is bőven overkill.

Én villanyon végeztem, csak füzetet használtam.

2023. ápr. 14. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!