Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Mechatronikai mérnöki vagy...

Mechatronikai mérnöki vagy gépészmérnöki a jobb választás?

Figyelt kérdés

Annyit tudni kell, hogy a BME-re nem szeretnék menni, azon kívül az összes többi budapesti egyetemben gondolkodom…


Jelenleg úgy tervezem, hogy szeretnék majd menni MSc-re is, de nyílván ezt előre nem tudhatom biztosra, így azt az alapszakot szeretném választani amelyik önmagában többet ér a munkaerőpiacon.



2023. máj. 7. 14:18
A kérdező szavazást indított:
Mechatronikai mérnöki
Gépészmérnöki
23 szavazat
 1/9 anonim ***** válasza:
85%
mechatronika gépész, villamos, és info vegyítése
2023. máj. 7. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
29%
A mechatronika nagyon szűk terület, a gépész sokkal tágabb szakosodási lehetőségeket kínál. Ha nem kizárólag a gépek érdekelnek, menj inkább villanyra egyébként, sokkal jobb terület fizetés és karrier szempontjából mint a másik kettő. A mechától félnék alapszakon.
2023. máj. 7. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
76%
A mechatronika nagyon szűk terület wtf? jó nagy hülye vagy, mi az,hogy szük terület? :D
2023. máj. 7. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
16%

3. Biztosan jó nagy hülye vagyok. De kíváncsiságból beírtam most az indeedre, hogy gépészmérnök Budapest, és kidobott 246 gépészmérnök állást, majd beírtam azt, hogy mechatronikai mérnök Budapest, és kidobott 211 olyan állást, amelynek még a nevében sincs benne, hogy mechatronikai mérnök, helyette gyártástámogatás, tesztfolyamatfejlesztés stb. Csupa olyan, amikre más mérnökök is pont olyan jók (oda is van többnyire írva, hogy gépész-, villamos- vagy más mérnök).


Egyébként érdekes a mechatronika, de Magyarországon hol folyik ilyen jellegű tervezés, fejlesztés?

2023. máj. 7. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
0%
5. Dobj akkor egy negrót a szánkba. Hol lehet mechatronikai mérnökként elhelyezkedni Magyarországon?
2023. máj. 7. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
16%
Ahol keresnek gepesz,villamos es IT szakember ott.. hisz a mechatroniaki mernok egy gyujtofogalom ahogy az elso valaszomban is irtam az egy gyujto szak ahol mindenbol tanulsz! Igy lenyegeben ott helyezkedsz el ahol akarsz, ez egy Johnny Joker szak
2023. máj. 7. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
7%

6. “Johnny Joker” az… nem inkább Jack of all trades, master of none? :D


Na de tényleg, nem jobb eleve rendes villany vagy gépész szakra menni és azt megtanulni rendesen, mint így csipegetni mindenhonnan?

2023. máj. 8. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim válasza:
86%
Ez nagyon tőled függ, ha szereted az infót akkor mechatronika. Ha annyira nem akkor gépész. Én gépészként végeztem és most MSc-n mechatronikát tanulok. Voltak infós/programozós tárgyaim BSc alatt. De igazából egyikkel se jársz rosszul, és úgymond van "átjárás" a későbbiekben pl. olyan spec választása.
2023. máj. 8. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 totolala ***** válasza:
71%
Mechatronikával egy kis melóval bele lehet tanulni mind a gépész, mind a villany oldalra, (Bár ki az isten akarna mecha diplomával mezitlábas gépész munkakört betölteni?)... A gépésznél mindenképp jobb egy mecha, talán a villany a legjobb.
2023. máj. 9. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!