Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Emelt angol 5 és közép matek...

Emelt angol 5 és közép matek 5 a többi tárgy 2-és 3-as van esélyem egyetemre?

Figyelt kérdés
Ez a kettő már biztos hogy 5-ös a többiből elég gyenge vagyok.

2023. máj. 9. 19:03
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Tudni kéne, milyen szakra mész. Ha angol-matek kell hozzá, duplázhatod a pontokat, akkor meg a többi tök mindegy.
2023. máj. 9. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
32%
Van. Pl. anglisztika szakra.
2023. máj. 9. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Anglisztikához angol kell, de hozzá magyar vagy történelem, kettes. Szóval nem.
2023. máj. 10. 02:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Tényleg az van, hogy "csak" angol nyelvtudással (akár anyanyelvi szintűvel) nem lehet bekerülni anglisztikára duplázással sem?
2023. máj. 10. 06:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

#4 Ha a magyarod és a törid is kettes/hármas, akkor a duplázásos pontod sem lesz sok. Anglisztikára a legtöbb helyen alacsony a ponthatár, de a legtöbb angolos más humán tárgyakból is jó, szóval nagy eséllyel nem fogsz beleférni az adott egyetem új évfolyamába (elvégre nem vehetnek fel végtelen számú embert).


Nem azt mondom, hogy lehetetlen, mert nem az. Szerencsén is múlik, hogy hogyan teljesítettek az érettségizők hozzád képest, meg hogy hányan jelentkeztek a választott egyetemedre, stb. De nem építeném arra a továbbtanulásomat, hogy "ha mázlim van, bejutok".


+ Az egész anglisztika tananyag 80%-ban tök ugyanaz, mint a magyar szak, csak angolul, angol művekkel. Verseket, regényeket, novellákat olvasunk és elemzünk, minden ilyen szemináriumnál esszék adják a jegyed (előadásnál meg vizsga, ami szóbeli esetén gyakorlatilag ugyanolyan nehéz, mint a magyar szóbeli érettségi). Töri és társadalomtudományi órák is vannak, szintén angolul. Ha érettségi szinten hülye vagy a magyar és a töri tananyaghoz, az anglisztika is csak szenvedés lesz.

2023. máj. 10. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

"nem építeném arra a továbbtanulásomat, hogy "ha mázlim van, bejutok"."

Inkább azt gondoltam, hogy elég lehet arra építeni, hogy ha már anglisztika szakos akarok lenni, akkor elég angolul tudnom minél jobban (és az angolt tudni használni pl. irodalommal kapcsolatban is minél jobban) - mint ahogy egy időben volt: ha angol szakra akartál menni, angolból kellett jónak lenned, ha magyar szakra, magyarból, ha meg angol és magyar szakos is akartál lenni, akkor is külön-külön kellett bizonyítanod, és ha csak az egyik sikerült, akkor csak egyszakos lehettél (amíg nem nyertél a másik szakra is felvételt).


"+ Az egész anglisztika ... gyakorlatilag ugyanolyan nehéz, mint a magyar szóbeli érettségi"

Remélhetőleg nem csak olyan szintű, hiszen egyetemi szintű képzés. Még ha az emelt szintű érettségire gondolsz is...


Köszi, túl vagyok már az egyetemen, csak azért érdekelt, mert korábban elég volt abból jónak lenni, amelyik szakra menni akartál, aztán legfeljebb kihullottál, és szerintem jó volt az úgy. Mondjuk ez még akkor volt, amikor ahhoz, hogy egyetemre mehessen valaki, eleve nem volt elég a sima érettségi (vagyis a mai középszintűnek megfelelő), hanem muszáj volt felvételizni (illetve "központit" írni, ami felvételi és érettségi is volt egyben, hogy ne kelljen kétszer írásbeliznie annak, aki abban az évben érettségizett és felvételizett is egyszerre, de nehézségében felvételi szintű volt, vagyis a mai emelt szintűnek megfelelő, nem csak sima (mai középszintű) érettségi szintű, ráadásul a szóbeli része az egyetem tanárai előtt zajlott, akik azt várták el, hogy már akkor és ott angolul elemezzem a Szentivánéji álmot, ha az ELTE-re akartam bekerülni - akkoriban így mérték azt, hogy mennyire vagyok hülye az irodalomhoz, mint olyanhoz, nem "a magyar (mai középszintűnek megfelelő) érettségi" eredményével).


Ott rontották el, hogy amikor bevezették a kétszintű érettségit, nem ragaszkodtak az egyetemek ahhoz, hogy csak emelt szintű vizsgák alapján lehessen bekerülni. Azóta is folyamatosan panaszkodnak, hogy mennyire felhígult a hallgatók serege - de hát ha az volt a cél, hogy minél több diplomás legyen, akkor ez van, tudhatták előre.

2023. máj. 10. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!