Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Most érettségizek. Eddig...

Most érettségizek. Eddig nagyon jó eredményeket szedtem össze. Hova menjek tovább?

Figyelt kérdés

Egy évet mindenképpen halasztani szeretnék, ha megyek egyetemre. Bár az se biztos hogy nagyon szeretnék.

Olyan helyre mennék, ahol könnyebben talpra tudnék állni. Szombathely azért lenne jó, mert ott lakik az apai rokonjaim, Budapest meg a lehetőségek miatt. Ez a kettő játszik nálam. Jelenleg Ajkán élek, innen inkább menekülni érdemes. BME-re és a SAVARIA Egyetemre adtam be a jelentkezésemet. Melyik város lenne jobb? Tényleg az a fő szempontom, hogy hamar munkába tudják állni, lehetőleg ne gyári, valamint hamar tudjak albérletet találni.



2023. máj. 15. 09:57
A kérdező szavazást indított:
Szombathely
Budapest
16 szavazat
 1/10 anonim ***** válasza:
81%
Ha halasztani akarsz, miért jelentkezel egyaltalan?
2023. máj. 15. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Hát én biztos, hogy Budapestre jönnék.
2023. máj. 15. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Most akkor felvételiztél vagy nem?
2023. máj. 15. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim válasza:
80%
Fura, hogy itt kérdezed meg az embereket. Ezt neked kell tudni/érezni.
2023. máj. 15. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Nem éltem egyik városban sem. Felvételi sorrendet július 1ig lehet módosítani
2023. máj. 15. 10:52
 6/10 anonim ***** válasza:
13%
Inkább külföld, mint Budapest.. nem kell úgy csinálni, mintha ez lenne a végtelen lehetőségek városa. Mérnökként külföld sokkal jövedelmezőbb de úgy általában bármilyen “értelmiségi” végzettség.
2023. máj. 15. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
"mert ott lakik az apai rokonjaim, " - amíg így fogalmazol, ne jelentkezzél sehova sem. Én Szombathelyre mennék, ha már nagyon nem szereted Ajkát, persze nem tudom, miért nem szereti valaki a szülővárosát??? Olvassál sokat, azzal tölts ki azt az egy évet, ha mégis jelentkezel. De nem írtad, hogy milyen terület érdekel igazán. Reál, humán, azon belül mi, és mely szakmák?
2023. máj. 16. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

"amíg így fogalmazol, ne jelentkezzél sehova sem"


Öngyilkos rohamjaim vannak, ez most kiváltottad nálam. Engem senki szeret. Mindenki rosszat akar.

2023. máj. 16. 12:44
 9/10 anonim ***** válasza:
94%
#8 Egy pszichológust keresnék, az már mindegy, hogy Szombathelyen vagy Pesten...
2023. máj. 16. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

én mindkét egyetemre jártam, Szombathelyt szerettem, mert kis létszámú szakok, emberséges tanárok, személyes ismertek, nagy hangsúly van gyakorlaton. Város nem egy nagy kultúrális és buliközpontú hely.

BME nagyon elméleti, tömegoktatás van, félévben van van 15 hét kb., abból utolsó 2 pót zh és pót pót zh, meg a maradékból is 2-3 zh. Ünnepek, szünetek miatt is marad el, kb. 7-8 oktatási óra egy tantárgyból az is száraz elmílet, meg szívatás az egész. Biztos értékesebb diplomát ad a hírneve miatt, de sok helyen ezt nem nézik már. Bp meg valóban ezer lehetőséget a minden szempntból

2023. jún. 23. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!