Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Az új szakképzési törvény...

Az új szakképzési törvény szerint a képzés elvégzését követően mennyi idő áll rendelkezésre képesítő vizsgát tenni?

Figyelt kérdés
Ha az új szakképzési rendszer szerint 2022 szeptemberében végeztem el egy képzést (amiről a képző által kibocsátott tanúsítványt októberben kaptam), mi a határideje a képesítő vizsga letételének, illetve van-e egyáltalán határidő?

2023. jún. 23. 21:09
 1/5 anonim ***** válasza:
1 éven belül a tanúsítvány kézhez kapásától számítva. Szóval van még kb. 2-3 hónapod.
2023. jún. 24. 06:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Az, amit az egyes ír az OKJ vonatkozótt.Jelenleg nincs erre még erre megszabott határidő.

"A vizsgajelentkezésre a jelenlegi szabályozás nem ír elő a képzéstől számított határidőt, de kérjük vegye figyelembe, hogy:

- képesítő vizsgát a vizsgázó a jelentkezést megelőző 30 nappal érvényben lévő jogszabály szerinti követelmények (PK) alapján kezdeményezhet. Az elvégzett képzés tanúsítványának birtokában a vizsgázó a vizsgára időkorlát nélkül jelentkezhet. A vizsgaközpont vezetője, amennyiben a képzéskor érvényben lévő és a vizsgajelentkezéskor aktuális vizsgakövetelmények közötti eltérés meghaladja a 25%-ot, további vizsgafeladatokat írhat elő a programkövetelményben megfogalmazott vizsgafeladatok mellé."

2023. jún. 24. 07:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
2-es: én most végeztem egy ilyen felnőttképzést, nekünk a képzést adó intézmény mondta, hogy ugyanúgy, ugyanaz érvényes mint az OKJ-ra.
2023. jún. 24. 07:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

2) vagyok nekem még ezt küldte, hivatalos e-mailben a képző intézményem és a független vizsgaközpont is. Szóval ketten is tartalmilag ugyanazt a levelet küldték.

Ha esetleg valaki akadékoskodna bármikor megtudom mutatni a levelet.

Azaz 1 év jelenleg, azért is lenne érdekes, mert vannak olyanok, akiknek már csak pár honlapjuk lenne vizsgát tenni és nem azért nem tettek vizsgát, mert lusták voltak, hanem, azért mert még az kepzésükhöz nem szerveztek vizsgát az erre kijelölt kozpöntok.

Én viszonylag szerencsés vagyok, mert júniusban végeztem és augusztusra van vizsgaidőpont, jelen esetben ez a 1,5-2 hónap jónak mondható. (Mondjuk én még ez végett és dühös voltam kissé magamban, mert jobb szerettem volna még júniusban menni, de nincs rá lehetőség.

Igazából sokat vannak olyan helyzetben, mint a kérdező, vagy csak egy kicsivel jobb helyzetbe.

2023. jún. 24. 07:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
2 és 4 vagyok: májusban és júniusban kaptam a leveleket.
2023. jún. 24. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!