Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » 2-es 3-as érettségivel melyik...

2-es 3-as érettségivel melyik egyetemi szakra/felsőoktatási szakképzés szakra vennének fel?

Figyelt kérdés

2023. jún. 27. 07:59
1 2 3
 1/23 A kérdező kommentje:

A felvin nincs pontszám beírva, tehát nem kérnek?

[link]

[link]

2023. jún. 27. 08:10
 2/23 anonim ***** válasza:
90%
2-es és 3-as érettségivel neked nem való egyetem sem pedig foszk.
2023. jún. 27. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
100%
Most nézem a linket... jogi egyetem meg PLÁNE nem való neked ha csak 2-est tudtál összehozni. Élve felfalnának téged első órán.
2023. jún. 27. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 A kérdező kommentje:
Amikor régen érettségiztem, félvállról vettem. Nem akarok tétlenül élni.
2023. jún. 27. 08:17
 5/23 A kérdező kommentje:
A jogi FOSZK-on mit tanítanak?
2023. jún. 27. 08:17
 6/23 anonim ***** válasza:
100%

Tavalyi ponthatárokat nézd meg:

[link]


Oda szerintem akkor kerül fel a minimum ponthatár amikor kihirdetik Júliusban.

2023. jún. 27. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 A kérdező kommentje:
A pontkalkulátornál hol találom a sima informatikát? Az érettségimben csak ennyi szerepel, de az opciók között nincs.
2023. jún. 27. 08:32
 8/23 anonim ***** válasza:
73%

Ha a keretszámba a kevés jelentkező miatt beleférsz és nincs előre megadott minimumpontszám sem egy adott szaknál megadva, akkor most már akár csupa kettes érettségivel is bekerülhetsz. Nyugodtan add be a jelentkezésedet, ingyen van, így semmit sem veszíthetsz.


#7: Az informatika ötödik választott tárgynak számíthat a magyar, matek, történelem, és idegen nyelv mellett a középiskolából vitt pontok esetén. Az érettségi ötödik tárgya viszont nem lehetett informatika, csak valamely természettudomány: biológia, fizika, kémia, földrajz vagy természettudomány, így kell az öt tárgyból számítani a vitt pontokat. Ehhez kell hozzáadni a két választott érettségi tárgyból származó pontokat, amely FOSZK esetén bármely két érettségi tárgy lehet, így nyilván a két legjobban sikerült érettségit kell választani.

2023. jún. 27. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:
82%
A büfészakok önköltséges változatára elég lehet, de a legjobb ha újra leérettségizel abból a két tárgyból amit a kinézett szakon kérnek. Az októberire még bejelentkezhetsz és ha indul a kinézett szak keresztfélévben, akkor azzal egyidőben beadhatod a jelentkezést is és ha összejön februárban elkezdheted. Csak kezdd el intézni és főleg tanulni, hogy sikerüljön.
2023. jún. 27. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:
100%

Ennek így nem sok értelme van, mert az egyetemi képzések már jóval specifikusabbak, mint a gimnáziumi képzés. Ha pl. a magyar, a történelemm az idegen nyel mind 2, matematika viszont 4 és az informatika 5, akkor az pl. bőven elég informatika képzésre.


Neked viszont semmiképp NEM ajánlott bármilyen egyetemi képzés. Most. Fogalmad sincs, mit szeretnél, csak annyit, hogy egyetemre járj, és dobálózol jól hangzó képzésekkel. Minek?

Először döntsd el, mit szeretnél dolgozni, aztán térj vissza rá, kell-e hozzá diplomaé.

2023. jún. 27. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!