Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Vajon elég lesz idén 268 pont...

Vajon elég lesz idén 268 pont pszichológia szakhoz?

Figyelt kérdés

Mivel idén eltöröltek több fele előírást is, ezért remenykedek , hátha bekerülők idén erre a szakra.

De ezen kívül megjelöltem gazdaság és menedzsment képzést , harmadiknak meg a jogász képzést ( de sajnos oda szerintem nem fognak felvenni )

Szerintetek hogy fognak idén alakulni ezek a ponthatárok?


Szívesen mennek egyetemre, bár tanulni nem annyira szeretek, de ha az első helyre vesznek fel és azt tanulgatom ami erdekel , akkor ez biztos meg fog változni.

Ezr is megszerettem volna kerdezni, ti hogy tanultok ?

És mi van ha oda vesznek fel ami anyira nem erdekel? Mármint biztos mindenki akit oda vesznek fel azt érdekelni fogja a szakja, de gondolom vannak Butabbak is, akik nem annyira tanulnak majd , de ok is le szoktam diplomázni szóval szerintetek ha így van és a másik kettő helyre vesznek fel akkkr is maradjak ott ami lehet idopazarlas kicsit de diplomazzak le?


Meg mondtak hogy menjek inkább bolcsesznek mert azt könyebb elvégezni , de ilyen bufeszakra nem akartam menni, mert olyan fura emberek jelentkeztek az osztályból oda pl volt ilyen incel de mondtak hogy azt mindneki el tudja végezni. Ez tényleg így vagy?



2023. júl. 11. 23:51
1 2 3
 1/30 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem ez mindegyikre kevés lesz, a pszichológián általában 400 felettiek jóval a ponthatárok, még a vidékieken is elég magas.
2023. júl. 12. 00:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/30 anonim ***** válasza:
96%
Szerintem engedd el az egyetem dolgot, a felsorolt szakokhoz mind édeskevés a pontod. Ha komolyan oda akarsz menni, akkor októberben tehetsz valamiből új érettségit, hátha összejön. Bölcsészkaron pedig egyetemtől függően rengeteg sok szak van ahol nem csak 'fura emberek' vannak.
2023. júl. 12. 00:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/30 A kérdező kommentje:

Köszi , miért kell flegmazni?

Honnan tudod bogy mire vágyok képes????? Nem az én hibám hozy te képtelen voltál bekerulni az egyetemre, en meg valószínű oda fogok járni.

Ennyi erőből te is menj azt eretsegiiz újra ha ennyire magabiztos vagy!

Miért kell rögtön támadni ? Amúgy meg most le fognak esni a pontok, es ez úgyis csak egy szám, akiknek 400 pontja van sem okosabb , mint en szóval ezt te meg ugy sem tudod eldönteni.

2023. júl. 12. 00:29
 4/30 A kérdező kommentje:

Én kollégiumba szeretnek költözni , és közöm sincs ahhoz a kérdéshez:)

Nem szerettem volna veszekedni, csak nem szeretem mikor már előre láthatatlanul megmondja valaki hogy ezt nem fogom tudni.. :(

2023. júl. 12. 00:52
 5/30 anonim ***** válasza:
100%

Nem fognak leesni a pontok, miért esnének le? Sőt, pont az ellenkezője, nőni fognak, ugyanis sokkal több a jelentkező az átlagosnál az idén.

Ne haragudj kérdező, de nagyon sok dologban eléggé el vagy tájolva úgy látom.

#2 pedig teljesen normális választ adott, nem hibás azért, mert ilyen gyengén teljesítettél az érettségin.

2023. júl. 12. 01:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/30 anonim ***** válasza:
100%

A minimum ponthatár eltörlése várhatóan olyan szakoknál okozhat ilyen mértékű csökkenést, ahol korábban 280 volt a felvételi ponthatár. Magyarul pszichológia esetében kizárt. Gazdálkodás-menedzsment és jog esetén pedig néhány gyengébb egyetem önköltséges, levelező képzésén tudom elképzelni, de ott is necces mert idén nagyon sok a felvételiző.

Nem bántásból, de ez elég gyenge teljesítmény, úgyhogy szerintem jobban jársz ha néhány tárgyból ismétlő érettségit teszel és jövőre újra nekifutsz a felvételinek.

2023. júl. 12. 04:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/30 anonim ***** válasza:
95%

Neked nem való egyetem, pláne nem pszichológia szak.

Nem szeretsz tanulni... ez látszik is ha 350 pont alatt van a felvételid. De azt remélem érted, hogy a pszichológia emberek mentális egészségéről szól. Ha nem tanulod meg a tananyagot és megy hozzád egy ügyfél akinek súlyos gondjai vannak akkor az nagyon el tud durvulni.

2023. júl. 12. 05:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/30 anonim ***** válasza:
100%

427, 449, 435...

Ezek a pszichológia pontok 2021-ből.


452, 441, 441 tavalyról.


Ez egyébként ELTE, Károli, DE trió.



Teljesen esélytelen, hogy 150+ pontot essenek ezek a szakok. Valszeg 400 pont is kevés lesz bármelyikhez.


Szóval ha ez érdekel, akkor új érettségi. :/

2023. júl. 12. 05:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/30 anonim ***** válasza:
98%
Először kedves kommentet akartam neked írni, de látván, hogy milyen egoista bunkó vagy és még a segítő kommentekre is támadólag válaszolsz: Nem, nem fognak felvenni egyetemre, ha pedig fel is vesznek, ilyen hozzáállássál az első félévben ki fogsz hullani.
2023. júl. 12. 06:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/30 anonim ***** válasza:
97%

Köszi , miért kell flegmazni?


Honnan tudod bogy mire vágyok képes????? Nem az én hibám hozy te képtelen voltál bekerulni az egyetemre, en meg valószínű oda fogok járni.


Ilyen gyenge pontszámmal max takarítani :-D

2023. júl. 12. 06:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!