Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Ha a Duolingót használom(csak...

Ha a Duolingót használom(csak és kizárólag), akkor le tudok alapfokon vizsgázni angol nyelvből megközelítőleg 6 hónapon belül?

Figyelt kérdés
2023. júl. 25. 10:25
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
100%

A Duó jó GYAKORLÁSRA! Másra nem igazán.

Ha tényleg egyedül akarsz otthon tanulni, akkor ezt ajánlom: Könnyen, gyorsan angolul YouTube csatorna. Van előfizetése, de a régi oldala azt hiszem még ingyenes/konnyengyorsanangolul.eu/. Én ezzel közel a B2-es szintig jutottam. Ha áttanulmányoztad az ingyenes videóit, meg az online írásbeli leckéket, akkor érdemes előfizetni. Én még akkor tanultam róla, mikor teljesen ingyenes volt, de nagyon jó volt. Sajnálom, hogy fizetőssé tette. :/

Mellette gyakorlásképp mehet a Duolingo.

2023. júl. 25. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 A kérdező kommentje:

Alapfokú vizsgát szeretnék, nem középfokut. A2-B1-es szintet.

Fizetős megldás köszönöm, de egyenlőre nem érdekel.

2023. júl. 25. 13:14
 13/21 anonim ***** válasza:
100%
Értjük, de duolingoval ezt a szintet nem fogod elérni.
2023. júl. 25. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:
100%

megkérdezhetem mihez kell az alapfok? tudtommal kb mindenhol semmibe nézik felesleges érte bármennyi pénzt is kiadnod azért, hogy legyen róla papírod, én is inkább a középfokot tanácsolnám

duolingóval pedig semmilyen szinten nem fogsz levizsgázni, olvass angolul, nézz filmet, és könyvekből oldj meg feladatokat, vagy keress az interneten nyelvvizsga gyakorlókat

2023. júl. 25. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim ***** válasza:
értjük, tehát buta és haszontalan papírra szívesen adsz ki pénzt, de valós tudásra nem, akkor már inkább nem is kell a dolog...
2023. júl. 25. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim ***** válasza:
100%

"Hát, nem kaptam biztatást..."


Nem, helyette viszont objektív válaszokat kaptál, mely szerint egy kalap sz@rt nem ér az alkalmazás és semmilyen szinten nem fogsz megtanulni (amivel én is egyetértek).


De ha biztatásért jöttél és nem a kész tényekért akkor tessék: "Kattintgasd az alkalmazást napi 10 percet és anyanyelvi szinten fogsz beszélni angolul 2 hónapon belül! Hajrá! 🥰"

2023. júl. 25. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 A kérdező kommentje:
Rendben, megköszönöm mindenkinek a segítségét.
2023. júl. 25. 18:45
 18/21 anonim ***** válasza:
Xeropant töltsd le inkább, az jobb.
2023. júl. 25. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim ***** válasza:

Magában a Duo kevés. Nagyon jó ahhoz, hogy egy alapszintig eljuss és megimerkedj a nyelvvel. Én az angolon kívül mindent itt kezdtem el és nagy segítség volt, hogy a nyelvkönyvet nem az abc-vel kellett kezdenem.


"A doulingo a világon semmire se jó, csak arra, hogy elcseszd az idődet és azt hidd, hogy értelmes dologgal töltötted el."

Kérlek, kifejtenéd, hogy miért? Csináltál már vele végig egy kurzust?

2023. júl. 25. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim válasza:

Duolingo jó az elején amikor gyarapítani kell a szókincset.

Utána érdemes keresni ingyenesen induló képzést, /rendszeresen indulnak és szintfelméréssel a megfelelő csoportba tesznek/ mert beszélni a nyelvet és fejlődni benne egy tanárral a legkönnyebb és leghatékonyabb.

A2-B1 szint egy rövid 120 órás képzésen simán teljesíthető.

Ha sokat Duolingozol az elején, akkor könnyebben tudsz haladni, mert már sok szót tudsz és inkább a nyelvtani részre tudsz jobbam koncentrálni amikor már az ingyenes képzésen részt veszel. Ezek késő délutáni, kora estig tartó kis csoportos órák. /max 10-15 fő/ Vidéken. Budapesten nem tudom vannak-e ilyen lehetőségek.


'Ginop' program keretében vettem részt ingyenes képzésen és előtte nagyon sokat számított hogy Duolingoztam.

'Nyitok' program is van azon Excel táblázatkezelőt vegeztem otthon online, de láttam van náluk nyelv tanulási lehetőség is.

Amikor már jól megy a nyelv és rákaptál az ízére, na utána érdemes magántanárhoz elmenni amikor csak veled foglalkozik egy adott órában.

Hajrá!

2023. júl. 26. 00:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!