Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » PhD vagy jogász végzettségnek...

PhD vagy jogász végzettségnek van nagyobb presztízse?

Figyelt kérdés
Manapság egy (műszaki) PhD vagy jogász végzettség az elismertebb? Melyiknek van nagyobb presztízse? (Melyiket “könnyebb” elvégezni?)

2023. júl. 30. 21:53
1 2 3
 1/28 anonim ***** válasza:
80%
Nyilván a PhD, mert az egyetemi végzettségre épül, a jogász az meg "csak" egyetemi végzettség.
2023. júl. 30. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/28 anonim ***** válasza:
80%

A jogász végzettség egy osztatlan egyetemi mesterdiploma, olyan presztizzsel bír, mint bármelyik MA vagy MSc. Tehát mint például egy szociológia MA vagy mérnök MSc.


A PhD tudományos fokozatot jelöl. A jogászoknak is van lehetőségük ilyet szerezni a jogi doktori iskolában: [link]


Ha egy jogász PhD fokozattal rendelkezik, akkor lesz egyenrangú egy mérnök PhD-vel. Lásd még: [link]

2023. júl. 30. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/28 anonim ***** válasza:
77%

A PhD-vel együtt jár, hogy egyetemen fogsz tanítani, kutatni. Csak akkor végezd el, ha ez érdekel.


A presztízs egyéni látásmód kérdése. Én találkoztam már bunkó orvossal, aki ugyanúgy elvégzett egy orvosi egyetemet, mint egy jófej orvos, de szememben mégsem ér semmit, ha ilyen ember. Nem fogok senkit a státusza miatt tisztelni. Én egy embert a személyisége alapját tudok tisztelni, szeretni, felnézni rá.

2023. júl. 30. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/28 anonim ***** válasza:
72%

Egy ismerős mondta, hogy rendszeresen megkérdezik tőle a doktorija kapcsán: jogász vagy orvos?

Miután azt feleli, hogy matematikából doktorált, és se nem jogász, se nem orvos - elmondása szerint -, az addig tapasztalt tisztelet elszáll.

Szerintem az átlag ember számára menőbb a jogász diploma mint pl egy szociológia vagy bármilyen egyéb bölcsész PhD, sőt egyáltalán bármilyen PhD.

Illetve van egy szűk réteg, aki kifejezetten megveti a jogászokat, de ez inkább, kisebbségi komplexus miatt van.

2023. júl. 30. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/28 anonim ***** válasza:
71%

4. Én ennek a fordítottjával szoktam találkozni: amikor megkérdeznek egy jogászt, hogy miből doktorált, és kiderül, hogy valójában csak diplomát szerzett. Nem ciki, de kellemetlen lehet újra és újra bevallani, hogy nincs is tudományos fokozatod.


"Szerintem az átlag ember számára menőbb a jogász diploma mint pl egy szociológia vagy bármilyen egyéb bölcsész PhD, sőt egyáltalán bármilyen PhD."


Az átlagember csak annyit lát, hogy Dr. és fogalma sincs, hogy ez mit takar. Továbbá az átlagember elég rossz véleménnyel van az ügyvédekről. Szóval ez így nem sokat jelent.


Én nem tudom ki veti meg a jogászokat, ez egy tisztességes mesterdiploma, olyan, mint egy mérnök vagy bölcsész MA.

2023. júl. 31. 00:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/28 anonim ***** válasza:
100%
PhD de ez nem csak ezen múlik.
2023. júl. 31. 05:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/28 anonim ***** válasza:
20%

"Én ennek a fordítottjával szoktam találkozni: amikor megkérdeznek egy jogászt, hogy miből doktorált, és kiderül, hogy valójában csak diplomát szerzett. Nem ciki, de kellemetlen lehet újra és újra bevallani, hogy nincs is tudományos fokozatod."



Tudjuk, tudjuk, te vagy az a kényszeresen foglalkozásdoktorit kritizáló, aki évek óta itt hisztizik, hogy ez kamudoktori, meg nem is kellene adni stb. Sehol a világon ilyen nincs, max csak a te nagyon szűk, zárkózott, mindenkinél nagyobb okos, bölcsészdoktori közegedben, hogy egy dr. cím hallatán azt kérdezi, miből doktoráltál. Az emberek több mint 90%-a azt fogja kérdezni, hogy orvos vagy jogász vagy? Mert a köztudatban ezek a doktorik, nem az ilyen alibi bölcsész PhD.-k.

2023. júl. 31. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/28 anonim ***** válasza:
80%

Szakmai berkeken belül, ahol tudják és értik a kettő közti különbséget, nyilvánvalóan a PhD-nek van nagyobb presztízse.

Most az, hogy a szomszéd Gipsz Jakabné Marika szerint csak az orvos vagy a jogász lehet doktor, engem nem különösebben befolyásolna abban, hogy eldöntsem, a következő 4-5 évben mit fogok tanulni.

Halkan hozzáteszem, hogy a jogász diploma szakvizsga nélkül tényleg nem sokkal ér többet annál, hogy a neved elé írhatod, hogy "dr". Nyilván tudást ad, de azt azért lényegesen könnyebben is meg lehet szerezni.

Az meg, hogy melyik a könnyebb... emberfüggő. Én ebben a felállásban alapból a mérnök PhD-t mondanám, pusztán azért, mert a jogi egyetem nagyon másfajta szemléletbeli és tanulásbeli hozzáállást kíván, mint egy műszaki képzés. De persze ismerek én is olyan embert, aki alapvetően humán beállítottságú, nagy nehezen elvégzett egy mérnöki szakot, neki nyilván könnyebben menne a jog.

2023. júl. 31. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/28 anonim ***** válasza:
28%

7. “ez kamudoktori, meg nem is kellene adni stb. Sehol a világon ilyen nincs”


Csak Németországban és az USA-ban. Ha ez a két ország “sehol a világon” van, akkor legyen. 😎


“Az emberek több mint 90%-a azt fogja kérdezni, hogy orvos vagy jogász vagy”


Falun lehet. De civilizált környezetben eleve nem is használják az emberek a doktori címüket, csak hivatalos helyen. Pont azért sem, mert amióta sima mesterdiploma mellé is adnak itt Magyarországon, a vitézek és főispánok országában kamu doktori címet, azóta a doktori cím elinflálódott és már nem ér semmit.

2023. júl. 31. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/28 zlaci1 válasza:
78%

A kérdés feltevése nagyon is jogos. A válaszokból jól kiderülk, hogy kevesen vagyunk ezekkel tisztában.

Hogy miért kapnak jogászok a sima diplomára doktori címet? Mert ők csinálják a törvényeket! Mert olyan törvényeket csinálnak, ami nekik jó. :-( Ennyi.

Itt kezdődik a jogászok presztizsének lejáratása, amit a gyakorlati élet számos esetben sok más példával is bizonyít.

2023. júl. 31. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!