Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » ELTE-BTK Magyar szakot lehet...

ELTE-BTK Magyar szakot lehet párhuzamosan egy "keményebb" alapképzés mellett végezni?

Figyelt kérdés

Egy viszonylag sok tanulást és figyelmet igénylő szakon vagyok egy másik egyetemen, de jövőbeli céljaim miatt jó lenne egy magyar szakot elvégezni mellé. Megoldható a magyar szak párhuzamosan?

Kell-e kötelezően látogatni az ELTE-n az előadásokat? Sok-e a gyakorlat? Mennyire szivatósak a vizsgák?


Nem tökéletes 5-ösre pályázom, csak arra, hogy meglegyen. Mit gondoltok?



#egyetem #ELTE #magyar szak #párhuzamos képzek
2023. okt. 4. 20:08
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Nem osztanák meg. Előbb a mostanit végezném el.
2023. okt. 4. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
23%
Én a helyedben nem az eltére mennék hanem valami "gagyibb" egyetem levelezőjére, ott tuti el lehet végezni egy bölcsész szakot bármi mellett.
2023. okt. 4. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
nem az ELTE-BTK-n vagyok, illetve nem pont magyar alapszakon, hanem magyar tanárin(matek mellé). Rengeteg a kötelező olvasmány. Vannak tárgyak, amiket a kötelezők olvasása nélkül kb nem tudsz teljesíteni. A matekkal összehasonlítva, azt mondanám, hogy a matek sokkal kevésbé időigényes, annak ellenére, hogy sokkal bonyolultabb. A magyar inkább csak időigényes, max 1-2 nyelvészeti tárgy tud megfingatni úgy, hogy bonyolult, meg a verstan.
2023. okt. 4. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem fogalmad nincs, a magyar szak mennyire tud húzós lenni.
2023. okt. 5. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

Tényleg nem tudom mennyire húzós. Pontosan ezért tettem fel a kérdést :).


Egyébként nem bánom, ha húzós, csak arra vagyok kíváncsi, hogy teljesíthető-e a mostani tantervem mellett.

2023. okt. 5. 09:56
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
Hát, ha a mostani szakod úgy húzós, hogy időigényes is, én nem ajánlom mellé a magyart. (#3 voltam)
2023. okt. 5. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
A könyvtár szakot 3 ev alatt végzik el?
febr. 29. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Kérdező, elkezdted azóta?
febr. 29. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
A kozossegszervezes könnyebb mint a magyar szak?
márc. 9. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

A könyvtár szak időigényes?

Muvelodesszervezo szak időigényes?

ápr. 9. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!