Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Az orvosi egyetem mennyire...

Az orvosi egyetem mennyire teljesíthető egy kevésbé jó képességű tanulónak?

Figyelt kérdés

Egy vidéki orvosin nagyon nehéz teljesíteni egy 3-as szinten, ha valaki nem tanul olyan gyorsan, nem olyan jók a képességei stb?

Szorgalommal mennyi hozható be?

Elsősorban olyanok válaszát várom akiknek van ebben tapasztalatuk.



2023. okt. 25. 17:31
1 2 3
 1/27 anonim ***** válasza:
82%
Az egyik ismerősöm hármas átlaggal ment jogra, ami kevésbé durva, mint az orvosi, de hasonlóan magolós. Nem ment neki, nem tudta az első évét sem abszolválni.
2023. okt. 25. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/27 A kérdező kommentje:

Nekem azért nem 3-as az átlagom

Meg gondolom aki nagyon nem tud teljesíteni, azt fel se veszik orvosira

Oda azért nehéz bekerülni, a jogra majdnemhogy bárki be tud

2023. okt. 25. 18:50
 3/27 A kérdező kommentje:
De jeleztem hogy olyan válaszokat várok akiknek személyes tapasztalatuk van az orvosival
2023. okt. 25. 18:52
 4/27 anonim ***** válasza:
100%

Hát... azt sem tudod elképzelni, hogy egyáltalán a ketteshez milyen tudás kell. Ez nem érettségi, ahol 25%-tól megadják.

Ha nem tanulsz gyorsan és nem jók a képességeid, akkor ez nem a te szakod. Elképesztő mennyiségű anyagot kell tudni, nemcsak a vizsgaidőszakról beszélve (ahol a napjaidból 8-10 órát tanulással töltesz), hanem az évközi demók is ott vannak.

Ha eleve így indulsz neki, akkor inkább tegyél le róla a saját magad (és nem utolsó sorban) a betegek érdekében.

2023. okt. 25. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/27 A kérdező kommentje:
A gyors tanulás mit jelent egyáltalán? Mennyi idő alatt mennyi anyagot kéne megtanulni?
2023. okt. 25. 19:29
 6/27 anonim ***** válasza:
16%
Konkrétan könyveket kell szóról szóra latinul...
2023. okt. 25. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/27 A kérdező kommentje:
Kicsit konkrétabban? Egy példát tudnál mondani? Csakhogy legyen viszonyítási alapom
2023. okt. 25. 20:09
 8/27 anonim ***** válasza:
100%

Mit konkrétabban? Jó pl. anat. konkrétan mindent, ami le van írva, álmodból felkelve kenni-vágni kell latinul. És aztán erre épül minden, klinikumban már csak a latin megnevezéseket használjuk. A tudásodat az anat féléveiben tetemsétával bármikor felmérhetik, félévközbeni tanulás szükséges.

De ha ennyire nincs viszonyítási alapod, hogy elképzelni sem bírod, mennyit kell tanulni, akkor felesleges magyaráznom, hogy különböző bikém/bifiz könyvek milyen vastagok és még mindig csak az alapozásnál járunk. Mondjuk, ha ezeken túl vagy, a belgyógy már meg se fog kottyanni.

2023. okt. 25. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/27 anonim ***** válasza:
100%

Konkrętan gimiben ha három oldal volt következő órára a törikönyvben, sóhajtoztunk.

Orvosin 80-120 oldal volt új anyag hetente tantárgyanként tele latin szavakkal, vizualizálandó térbeli dolgokkal( anatómia)

2023. okt. 25. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/27 anonim válasza:
87%

Durva.

Anatómia latinul, orvosi latin, stb...

Én egy félévet bírtam napi 12 óra tanulással, egy ZH-ra.

2023. okt. 25. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!