Hogyan kezdjek el emelt kémiára illetve biológiára készülni?

Figyelt kérdés
Jelenleg még csak 9.-es vagyok, de orvosira szeretnék menni. Érdemes lenne már most elkezdenem erre készülni? Ha igen, akkor hogyan kezdjem?
2023. okt. 27. 00:21
 1/2 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem felesleges, amit most megtanulsz, 12-ig még ezerszer elfelejted. Figyelj órákon, készülj a dogákra, de egyelőre plusz energiát nem kell belefektetni. Majd 11. osztályban (ha még mindig az orvosi lesz a cél) bőven elég lesz rákapcsolni a készülésre, de a legtöbbet úgyis az fog számítani, hogy 12-ben mennyire tudod odatenni magad.
2023. okt. 27. 01:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
100%

Azon kívül, hogy óráról órára készülsz bioszból, kémiából és fizikából még nem sokat kell csinálnod, ahogy az első is írta, majd 11.-ben.


Viszont addig plusz pontokat gyűjthetsz az egyetemeken. Nem tudom, hogy melyikre mennél, egyetemenként eltérőek a plusz pontok, de nyelvvizsgáért, egészségügyis munkaviszonyért mindenhol jár valamennyi. Van, ahol táborra, előkészítőre is adnak pontot. Szóval a helyedben akár már idén is elmennék nyílt napokra/ edukációra, hogy megtudd melyik egyetem a legszimpatikusabb számodra, majd ez alapján kezdeném gyűjtögetni az 50 intézményi pontot.

2023. okt. 27. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!