Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Informatikus könyvtáros szak...

Informatikus könyvtáros szak milyen?

Figyelt kérdés

Elsősorban Debrecenben, de akár más egyetemen is általánosságban.

Képzés, elhelyezkedés...



2023. nov. 17. 01:20
 1/9 anonim ***** válasza:
9%

Ne menj erre a szakra!


Ertelmetlen.

2023. nov. 17. 03:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
13%
Ruhatár szak.
2023. nov. 17. 05:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
15%

Valakinek ezt a munkát is el kell végeznie…sokan azért nem választanak bizonyos szakokat mert az nem “menő”, viszont nagyon fontos szakma, ha belegondolunk.


Szerintem bruttó 300.000 körül kereshet egy kezdő.

2023. nov. 17. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
67%
ülsz a pultnál, és pittyegteted a könyveket, amiket ki- vagy visszavisznek. ha olvasótermi vagy, a végén te pakolod vissza egyesével az összes könyvet, amit aznap használtak.
2023. nov. 17. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
85%
Legjobb barátnőm elvégezte, ebben is dolgozik. Nehezen talált állást pályakezdőként is és akkor is, amikor váltani akart. A munka többnyire nem stresszes (bár hülyék mindenhol vannak), de a bér gyalázatosan kevés.
2023. nov. 17. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
67%
én bölcsész vagyok, de dolgoztam már könyvtárosként ergo, nem kell hozzá szakma, bárki elvégezheti akinek bármilyen papírja van róla, hogy nem sügér tehát semmi érteme direkt erre a szakirányra menni továbbtanulni
2023. nov. 17. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
14%
Az informatikus szónak semmi alapja nincs a szak nevében. Ez egy büfé szak, ezek mellett manapság könyvtárosokra sincs szükség.
2023. nov. 18. 05:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
50%
Nekem van most olyan szaktársam,aki eredetileg azt végezte...tehát ki tudod találni, hogy miért jár hozzánk egy másik alapképzésért.
2023. nov. 18. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%

Félrevezető a szak megnevezése. Az informatika itt információtudományt jelent. Tehát kutatásmódszertan.

Másik ága a feldolgozó könyvtáros. Hasonló, mint egy adatrögzítő, de annál bonyolultabb.

Amúgy kb lehetetlen ezzel a szakkal elhelyezkedni. Én vagyok az élő kivéttel. 😃 De mondjuk úgy, 20-ból 2 tud könyvtárban elhelyezkedni.

dec. 1. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!