Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Rövid ciklusú tanárképzésről...

Rövid ciklusú tanárképzésről tapasztalatok?

Figyelt kérdés

Egy szakos tanár vagyok, és gondolkodom, hogy most, hogy 3-4 félév alatt lehet második szakot szerezni, bele kéne vágni egybe.

(Ne menjünk most bele a tanárok fizetésébe, helyzetébe, nem erre vagyok kíváncsi).

Jelenleg nem tanárként dolgozom, de gondolkodom rajta, hogy másodállásként esetleg óraadás beleférne, hobbinak jó, régen szerettem tanítani.

Azt nézem, hogy hiába 4 félév, azért a 120 kreditet csak belesűrítik, ezt hogy lehet? Gondolom mindent otthon kell egyedül megtanulni?

Mennyire nehéz munka, család mellett?

A matek vagy a történelem érdekelne, esetleg a közgazdásztanár. Ez utóbbi nagyon, de valószínűleg ezt fogom elsőként elvetni, mert ezt elég kevés helyen tanítják középiskolában.

Bármelyik város érdekel, köszi ha válaszolsz.


dec. 6. 22:13
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

Mi az egy szakod? Azzal nem tudsz óraadó munkát vállalni? Óraadóként szerintem annyira nem kemény család mellett, mert csak az adott óráért és nyilván az arra való készülésért fizetnek, de nem kell helyettesítened, rendezvényekre bejárnod, stb.


Ha a töri meg a matek érdekel, azt mondom, matek vonalon indulj el, akkor kb a padból állást kapsz. Töris egyelőre sok van.

dec. 6. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%

1. Vagyok, közben leesett, hogy a képzésre érted, hogy nehéz-e munka és család mellett, bocsi :)


Én az msct csináltam munka és család mellett, hát nem sírom vissza azokat az időket, főleg, hogy az egyetem részéről nulla rugalmasság volt, a munkahelyemen múlt az egész.


Iszonyatosan sokat tanultam éjjel meg hajnalban, nem volt egyszerű.

dec. 6. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
Inkább a matek. Abból jobban megélsz. Töritanárból mindig bőven van, a mat. tanár meg mindig kevés. A matekkal több magántanítványod lesz, lényegesen magasabb a kereseti lehetőség.
dec. 7. 04:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
Mindenképpen a matekot válaszd, erre hatalmas igény van és már az óradíjuk is 10 ezer / tanóra magánban. Ezt tanár körökben mozogva írom.
dec. 7. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat. Igen, sejtettem, hogy a matek kapósabb, viszont gondolom, hogy az sokkal nehezebb is.
dec. 7. 19:58
 6/11 anonim ***** válasza:
100%
4. vagyok és pontosan tudom, hogy a töri bizony brutális tud lenni.
dec. 7. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:

Az egyetemen voltak töri szakos szobatársaim, és tudom, hogy hatalmas mennyiségű tananyagot kellett szigorlatra átvenniük. Viszont a legtöbb tantárgy alapvetően nem volt nehezen teljesíthető. Persze voltak szigorúbb tanárok is.

Viszont a matekról azt hallottam, hogy az tényleg nagyon nehéz, pláne levelezőn gondolom nincs is annyi óra, inkább önálló felkészülés.

Egyébként elvégeztem a Közgázt is a tanár szak után, szóval nem áll tőlem távol a matek, jelenleg pénzügyi területen dolgozom. De annyira ki vagyok már égve, hogy szeretnék valami mást is csinálni. Egyébként jelentkeztem óraadónak már sulikba, de annyit mondtak, hogy nekik teljes állású ember kell. Magyar az első szakom egyébként, tudom, hogy ebből nincs akkora hiány.

dec. 7. 20:04
 8/11 anonim ***** válasza:
100%
Másokkal és magaddal is azzal teszel jót, ha a matektanárit végzed el.
dec. 7. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
És nem szivatom meg vele magam nagyon? Pécsett néztem például, azt írták, egy negyedévben 1 hét meg 3 szombat. Ami nem hangzik rosszul így munka mellett, csak nem tudom, hogy így hogy tanulnám meg.
dec. 7. 23:20
 10/11 anonim ***** válasza:

Ez a Te érdeked, ez az ország érdeke. így hát megcsinálod. Akár könnyű lesz, akár nehéz. Aztán majd megírod ide nekünk utólag az értékelést.

Pár tucat vagy pár száz ember nyilván már sikerrel meglépte ezt, Te miért lennél gyengébb, mint ők?

dec. 8. 06:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!