Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Gábor Dénes egyetemen mennyire...

Gábor Dénes egyetemen mennyire nehéz a gazdaságinformatikus képzés? A matek miatt érdekelne elsősorban.

Figyelt kérdés
dec. 25. 15:30
 1/6 anonim ***** válasza:
82%
Semennyire, cserébe nem ér semmit a diploma
dec. 25. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Szerintem azért ez így nem igaz.
dec. 27. 19:41
 3/6 anonim ***** válasza:
84%
A gazdaságinformatikus diplomával nincs semmi baj, inkább a Gábor Dénes hírével. 100-ból 99 embernek az jut eszébe erről az egyetemről, hogy ide csak az megy, akinek papír kell.
dec. 28. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Hát, szerintem én a matektól a hajam tépném...

Szóval szerintem annyira nem gyenge, meg aztán úgy gondolom, hogy programozni ott is meg kell tanulni.. És végsősoron az a lényeg ott. Mondjuk engem érdekel a közgazdaságtan is. Ezért tetszik ez a képzés.

dec. 29. 19:43
 5/6 anonim ***** válasza:
56%
A helyedben azért megfontolnám, hogy a jövendőbeli álláslehetőségeim miatt, hogy mennyire is díjazzák, ha valaki ilyen helyet ír bele a CV-jébe.
dec. 30. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
75%

"Szerintem azért ez így nem igaz"


Én több mint 25 éves szakmai tapasztalattal rendelkezem IT területen, így elég sok technikai interjút bonyolítottam le -mint interjúztató- többek között Gábor Dénes Főiskolán (később Egyetem) végzett hallgatók közül is. Sajnos azt tapasztaltam / tapasztaltuk a kollégáimmal, hogy olyan súlyos alapvető hiányosságokkal rendelkeznek az ott végzettek, amik nem az egyéni kompetenciáikat, hanem magát az oktatást végző intézmény színvonalát is minősíti. Olyan hallgatók végzik el és szereznek diplomát a GDE-n, akik a legalapabb programozással kapcsolatos koncepciókkal sincsenek tisztában, melyeket egy "normális" egyetemen Programozás I. tárgy keretén belül úgy számonkérnek, hogy ameddig a hallgató nem tudja addig képtelen abszolválni a tárgyat. Egyetlen GDE-s jelentkező sem ugrotta meg a pozíció betöltéséhez szükséges minimális elvárásokat, egy idő után pedig úgy éreztűk, hogy teljesen felesleges időpocsékolás az ott végzett embereket interjúztatni, ezért akinek GDE szerepelt az önéletrajzában be sem hívtuk interjúzni. Nem azért mert urban legend, hogy gyenge az oktatás, hanem azért mert mi magunk tapasztaltuk több jelentkező esetén, hogy milyen gyengén szerepeltek és mekkora ordító szakmai hiányosságuk van.


Egyébiránt ez természetesen nem reprezentatív statisztika amit írtam pusztán személyes tapasztalat, illetve nem tudom, hogy az elmúlt években történt-e javulás az oktatás és a számonkérés színvonalán, valamint természetesen te döntesz a jövőddel kapcsolatban, de azért érdemes készülni rá, hogy ha az ottani képzést végzed el egyrészt az egyetem rossz hírneve miatt, másrészt az oktatás megkérdőjelezhető színvonala miatt hátrányból fogsz indulni más egyetemen végzett jelentkezőkkel szemben.

dec. 30. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!