Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Szerezhetek valamibol úgy...

Szerezhetek valamibol úgy alapvizsgat vagy vizsgakat hogy nem is technikumban tanulok, hanem gimnáziumban? Munkahelynél nagy hasznát veszem?

Figyelt kérdés

Egy ideje legjobban azok járnak a legrosszabbul akik a gimnáziumot választották, hiszen az oktatás egyre rosszabb, a diákok alap viselkedésén is látszik a romlás..

Nagyon megbántam hogy nem technikumra mentem de viszont nem szeretném ismét 5 évet járni mert 11. osztályos vagyok.

Aki hallott a dualis kepzesekrol egyetemen az is biztos elgondolkodott azon hogy egyátalán felvenné-e őt a cég úgy hogy csak a gimnáziumot végezte el? Csomoszor azon agyalok hogy ezek a kisebb cégek mégis miért akarnak felvenni ilyen diákot másrészt a bekerüléshez járó nehézség is nagyobb azon aki nem végzett el technikumot.

Informatika, programozás téren szeretnék tovább tanulni illetve elhelyezkedni.


A kerdesem az hogy lehetséges-e gimnazistanak alapvizsgat tenni infobol illetve ehhez hozzajarulo más vizsgákat is?

Másrészt hogy ezek a kis cégeknél valóban fel tudnak-e venni egy gimist aki érdeklődik az IT iránt?

Köszönöm előre a válaszokat:)



jan. 15. 07:16
 1/2 A kérdező kommentje:
Bocsi a hibákért csak nagyon siettem kiírni a kérdést
jan. 15. 07:20
 2/2 anonim ***** válasza:
100%

Az egyetemi duális képzéseken az erre jelentkezők mindegyikének garantált, hogy lesz gyakorlati helye. A cégek az egyetemmel állnak szerződéses viszonyban és így nem válogathatnak a hallgatók között. Beosztják a hallgatókat a gyakorlati helyekre, és a cégek kötelesek a hozzájuk beosztott hallgatókat foglalkoztatni.


Szakmai vizsgákat csak technikumban vagy szakgimáziumban tanulók tehetnek. Aki gimnáziumba jár, az csak és kizárólag gimnáziumokban oktatott köismereti tárgyból tehet érettségit, és azok közül is csak azokól, amelyet legalább 2 évig tanult. Úgyhogy ha mindenképpen szakmai vizsgákat akarsz tenni, akkor érettségi után be kell iratkozni két éves, érettségire épülő szakképzésre. De az informatika terén ezerszer jobban jársz, ha érettségi után rögtön egyetemre mész. Az egyetemi informatikai jellegű képzések gyakorlatilag nulla informatikai előképzettséget igényelnek, úgyhogy nem kell aggódnod.

jan. 15. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!