Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Mi van akkor ha konkrétan...

Mi van akkor ha konkrétan semmi nem érdekel az életben?

Figyelt kérdés
Épp egyetem előtt állok! Kitűnő vagyok, nem vagyok hülye! De sajnos konkrétan semmilyen egyetemi irányzata nem vonz! Nem tudok olyat elképzelni, amit én egy életen át végezni tudnék! Mit ajánlotok? Kérlek a bántó válaszokat hanyagoljuk!

jan. 29. 11:01
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:

Jaj annyira átérzem ezt, csak nekem még hozzájön hogy idősebb vagyok és van már egy diplomám, amiben rühellek dolgozni. Nem érdekel az egész, anno a sulit is első félévben màr ott akartam hagyni.

Nagyon nehéz ez, mert én arra jöttem rá, hogy kb csak azok a területek vonzanak, amiket nem fizetnek meg. Így most egy pár éve màr azon vesződök mi legyen, maradjak és gürizzek egy életen àt valahol, ahol utálok lenni és a munkát se szeretem benne. Vagy válasszak valamit, ami kevesebbet fizet, de érdekel és vonz. Nagyon ambivalens vagyok, egyik nap a pénz motivál, másik nap meg úgy érzem a franc egye meg, utálom az egészet és nem ér annyit.

Az önismeret sokat segít, én önismeret mellett jutottam màr el oda, hogy merek bàtrabban gondolkozni azon mit lehetne és meglepő, mert arra jöttem rá régen mennyire függtem a külvilág reakciójától. Meg hogy jaj én ehhez nem vagyok elég okos, mit fognak szólni stb. Most meg már mondhatni leszarom, mindent is megkörnyékezek és keresen az utamat bátran, így sikerült kb a területet megtalálni, ami a lelkemhez talàn passzol a leginkább.

Neked is az önismeretet javaslom, nem is kell azonnal dönteni. Pihenj rá, dolgozz átmenetileg valahol hogy megélj, közben agyalj és előbb utóbb lesz valami, kilyukadsz valahova, ami jó lehet.

Egy nagyon fontos dolog van, ne másnak akarj megfelelni vele, csakis magadnak.

jan. 29. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm a tanácsokat és a válaszokat! Kicsit megnyugodtam, hogy nem egyedül járok ebben a cipőben! Nagyon hálás vagyok, hogy mind kedvesen, jóindulatúan fordultatok felém és időt fordítottatok, hogy segítsetek! Mégegyszer köszönöm!
jan. 31. 20:22
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!