Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » A neptunban van az iskolának...

A neptunban van az iskolának szakmai gyakorlati hely listája?

Figyelt kérdés

Barátnőm nem talált még gyakorlati helyet, és arra gondolok hogy a neptun gyakorlati hely/ gyakorlati hely hozzáadása alatt lehet e lista a lehetséges helyekről esetleg? úgy nevezett tallózás, hogy az eddig felvitt helyeket lehet e ott látni? Ahol eddig voltak gyakorlaton


Nem merek rámenni, mert nekem már a gyakorlat megvan de még nem végeztem és nem akarok semmit elállítani, csak kíváncsi lennék, hogy van e ilyen opció hogy lehet e ott látni mert a hozzáadásnál gondolom hogy ki kell választani az adott helyett, tehát ergo kellene látni hogy mik vannak benne (de csak meg szeretné nézni, ötletnek)


febr. 5. 15:51
 1/10 anonim ***** válasza:

A tallózás csak annyit jelent, hogy betölti a listát. Nem fogod tudni törölni a teljesített szakmai gyakorlatodat Neptunból nyugi. :)

A mi egyetemünkön például nincs gyakorlati hely lista a Neptunban.

febr. 5. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

A tallózás csak annyit jelent, hogy betölti a listát

Pont erre lenne szükség, erre lennék kíváncsi hogy van e ott lista, mert a barátnőm szeretne ott "körülnézni" hogy van e valami amire esetleg nem gondolt..

Csak addig nem akarom neki "ajánlani" ha nincs is ott semmi

febr. 5. 16:04
 3/10 anonim ***** válasza:
75%
Szakmai gyakorlat kapcsán nem tudsz törölni/módosítani semmit, csak a TO. Viszont ilyenről nem hallottam még, hogy neptunban lenne lista a gyakorlati helyekről. Egyetem függő amúgy hogy hol kaphat ebben segítséget, van ahol az egyetem weblapján, Facebook oldalán hirdetik a gyakorlati helyeket, máshol külön karrier iroda is van rá. TO-t kérdezném meg vagy a tanszéket hogy milyen cégekkel áll az egyetem kapcsolatban vagy legalábbis segítsenek hogy kihez kell fordulni ha nincs még gyakorlati hely.
febr. 5. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Azért írtam, hogy kattints rá, mert nem fog semmit csinálni a már teljesített gyakorlatoddal. Nem minden egyetemen vannak ugyanúgy töltve a menüpontok Neptunban. Nálam tallózás gomb sincs.
febr. 5. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

3:

Hogyhogy nem hallottál még, hogy lenne lista?

Akkor te hogyan választottad ki a sajátodat? Én már elfelejtettem anno hogy csináltam, de rámentem végül és igen van lista. Van sok intézmény és amikor valaki ténylegesen szeretné felvinni (nem csak nézelődik) akkor onnan tudja kiválasztani az adott helyet. Mondjuk az enyém, ahol töltöttem nincs oda beírva, de amikor beiratkoztam mondták, hogy elfogadják.

TO-n már volt és annyit mondtak, hogy keresgéljen ha végképp nem talál semmit és már csak 1 hónap van hátra akkor jelezze és akkor megpróbálnak segíteni

Suli fb, weboldalán nincs kint semmi ehhez kapcsolódóan.


Tanszékbe megmondom őszintén fogalmam nincs ki tartozik.


4:

Érdekes, de akkor amikor te beírtad (vagy még nem írtad hanem fogod beírni) hogyan fogod, ha nincs miből kiválasztani a helyet?

Én már megcsináltam de az enyém meg nincs ott. Nem jelzi, pedig mondták mikor beiratkoztam, hogy azt elfogadják.

febr. 5. 16:48
 6/10 anonim ***** válasza:
Én diákszövetkezeten keresztül választottam munkát. Leadtad már az egyetemnek a munkanaplót és a szakmai gyakorlat teljesítéséről szóló igazolást? Utána jelenik csak meg a Neptunban, hogy teljesítetted.
febr. 5. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

Oké, hogy diákszövetkezeten keresztül csinálod.

Nálunk is van aki ott jelentkezett és leigazolják szakmai gyakorlatként.

De a neptunba-ba nekünik kell felvinni, kiválasztani. Nem a TO, nem a diákszöv, és nem is a munkahely választja ki, ahogyan a szakdogát is nekünk kell "kiválasztani" a meglévő témák közül.


A teljesítés természetesen nekünk is utána jelenik meg, miután le van adva a napló. De nekünk "előre" abban a félévben amikor csináljuk ki kell választani a helyet és ezt a neptunban kell megtenni, azt követően, hogy megvan a befogadó nyilatkozat. A leckekönyvben jelenik meg ugyanúgy mint a tárgyaknál csak nem osztályzat van, hanem minősítés h megfelelt. Meg az aláírás a teljesítés után.

febr. 5. 18:00
 8/10 anonim ***** válasza:
Akkor nálatok máshogy működik. Nekem Neptun-ban csak annyi volt a teendőm, hogy felvegyem a Szakami gyakorlat nevű tárgyat. Ezután a diákszövetkezettel íratni kellett munkaszerződést meg együttműködési megállapodást és ezt leadni a TO-n. A gyakorlat végén meg a teljesítési igazolást és a munkanaplót vittem be a TO-ra és az ügyintéző rögzítette a gyakorlat teljesítését Neptunban.
febr. 5. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

Igen akkor máshogy működik.

Nekünk ezt magunknak kell felvinni, azaz kiválasztani a listából.

Ha esetleg nincs benne a listába mert még nem volt ott senki, akkor kell jelezni a TO-n beteszik a listába és a hallgató kiválasztja.

febr. 5. 21:16
 10/10 anonim ***** válasza:

"3:


Hogyhogy nem hallottál még, hogy lenne lista?


Akkor te hogyan választottad ki a sajátodat?"


Két egyetemen tanultam, elsőre az egyetem által Facebookon hirdetett lehetőségre jelentkeztem másodszor meg cégen belül volt elintézve ahol már amúgy is dolgoztam, csak más területen. Mindkét egyetemen volt egy formanyomtatvány amit ki kellett tölteni, az elsőt aztán papír alapon személyesen kellett leadni a tanszékre másik egyetemen meg a TO-s ügyintézőnek. Egyik egyetemen se kellett ezt neptunon belül magamnak felvinni.


Viszont lehet nem ártana akkor azt is megírnod hogy melyik egyetemről van szó, mert láthatod hogy erre nincs egységes rendszer. Könnyebb akkor ha olyan segít aki szintén ott tanul/tanult.

febr. 6. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!