Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Egyszerűen nemtudom hogy mi...

Egyszerűen nemtudom hogy mi legyen velem. El vagyok veszve. Mit tegyek?

Figyelt kérdés

Hamarosan végzős leszek. Egyre jobban kérdőjelezem meg az egyetemet. Egyre gyakrabban látom az eduline-on és másoktól hallom hogy fizetett/ingyenes kurzusokon több pontot szerez valaki, mintha nyelvvizsgája lenne. Eddig mindig is informatikával akartam tovább menni, azonban az univerzum EGÉSZ ÉLETEM során pocsék informatika tanárokat adott. Egy laptopos osztályba járok, ami "digitális" gimnázium, de kb 2-5 ember akar informatikával tovább menni..mindenki lusta és mivel velük vagyok bezárva, a viselkedésük rám nagyon kihat. Egyre kevesebb a motivációm.

Tudom hogy a média folyamatosan nyomja, hogy az egyetem semmit sem ér, de én szerintem igen is van haszna, viszont a jelenlegi követelmények nagyon nem tetszenek.

Semelyik testvérem sem tanult tovább. Eddig én mindig is amellett álltam ki hogy csakis duális képzésben szeretném folytatni az egyetemi tanulmányaimat programozás terén.Én szeretek tanulni. Imádom fejleszteni a tudásomat. Szeretek alkotni. Szeretek megvalósítani dolgokat, álmokat.

De tudom hogy mélyen én síkhülye vagyok informatikából, tudom hogy keresés nélkül nemtudok megoldani feladatokat.

Nem tudom hogy mi legyen velem.

Van egy erős B tervem, ami a légiutaskisérés. Ez a 2 szakma teljesen eltér egymástól. Mindig is szerettem a nyelveket, utálom az embereket, de nagyon jól érzem magamat mikor újabbakat ismerhetek meg. Vendéglátásban van tapasztalatom. Számítástechnikán nincs. Szeretek külföldiekkel is beszélni, mert a legtöbb magyar ember teljesen tönkretett...

De mindenkinek megígértem hogy informatikával megyek tovább...



ápr. 3. 22:07
 1/7 A kérdező kommentje:
Ja és utálom amúgy ezt az országot...ha egyetemre mennék akkor valószínűleg több ideig itt kell hogy dolgozhassak.
ápr. 3. 22:13
 2/7 anonim ***** válasza:
92%
Akkor miért ragaszkodsz az egyetemhez? Tanulj ki egy szakmát, és menj ki vele külföldre.
ápr. 4. 00:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

"fizetett/ingyenes kurzusokon több pontot szerez valaki, mintha nyelvvizsgája lenne"

Az informatikai szakok esetében nem a bekerülés a nehéz, hanem a bennmaradás. Most nyilván nem ismerem a jegyeidet, képességeidet, de legtöbbször tényleg nem a bejutásnál véreznek el.


"azonban az univerzum EGÉSZ ÉLETEM során pocsék informatika tanárokat adott"

Nem jelent semmit, egyetem nulláról tanítják a releváns részeket.

Sőt, általában, aki informatikai irányba akar továbbmenni, annak középiskola során ajánlott matekos osztályba menni és nem informatikaiba. Ha hiányos ismereteid vannak matekból, akkor sokkal nagyobb szenvedés lesz egy ilyen egyetem, mint ha semmit se tudnál informatikából.


"Tudom hogy a média folyamatosan nyomja, hogy az egyetem semmit sem ér"

Ezt általánosságban nyomja, számít, hogy mi a célod. Ha valami programozás-related dolog, akkor kellene fog az egyetem hosszú távon.


"De tudom hogy mélyen én síkhülye vagyok informatikából, tudom hogy keresés nélkül nemtudok megoldani feladatokat."

Ez a fejlesztői munka. Vadul google-özik mindenki hátha megtalálja a választ az adott problémára.

Ha jobban google-özöl, mint a többiek, akkor téged léptetnek majd elő.

ápr. 4. 05:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Nyilván most kezdesz belépni abba a korba,hogy nem tudod mit kezdj magaddal.A közeg sokat számít nyílván,de egyetemen más.Én minképp adnék egy esélyt az egyetemnek.Ha nem jön be,első félév végén lazán ki iratkozhatsz mindenféle következmény nélkül.Szerintem szakma választás terén nem kell sietni.Amúgy a programozás tanárunk szerint, a programozás olyan mint a biciklizés:amíg nem megy addig nehéz,utánna könnyű.Ez annyit jelent,hogy sokat kell gyakorolni(+googlezni,amibe semmi szégyen nincs,hiszen csak megkönnyíti a munkádat.).Viszont matekra nagyon feküdj rá,ha tudsz.Ezek a szakok nagyon matekosak és legtöbben ott véreznek el.Mennyen a deriválás és integrálás,nevezetes azonosságok,szögfüggvények stb...

A gyakornokság egyetem mellett nem rossz ötlet.Amúgy infós gyakornokokat jól megfizetik,ha jó helyett fogsz ki.Van home office is náluk sokszor,meg kellemes iroda céges laptoppal.Nem olyan rossz.A testvéreiddel ne foglalkozz.Gondolom első generációs diplomás lennél,az mindig nehezebb sajnos,mert a környezeted nem tudja,milyen egyetemen.Mire elmagyarázod nekik,hogy mi az a kredit,zh,vizsga stb... rengeteg idő.Én is végig mentem ezen,nehéz.És nem hiszem hogy hülye lennél,de középiskolába nagyon rosszul tanítanak mindent.Ez annyit jelent,hogy kikerülsz onnan és egyetemen tapasztalod,hogy hiányos a tudásod.(főleg matek szokott probléma lenni.).Amúgy mindent az alapoktól tanítanak,de sokkal nagyobb lépésekben.Emiatt hétről-hétre ajánlott tanulni,ne zh előtt 2 nappal...Sok videó van fent youtubon,azokkal tudsz haladni

ápr. 4. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Menj ki külföldre pincérkedni vagy recepciósnak, aztán eldöntheted, hogy neked ez tetszik-e. Nem kell rögtön döntened, ezt ne feledd. Ja és az se biztos hogy infóval lesz munkád, most pl. sok a leépítés. Csináld azt, ami jólesik, és ne akarj a mainstreamnek megfelelni.
ápr. 6. 00:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Ha utálod az embereket, felejtsd el a stewardesskedést. Oda kell csak igazàn rohadt nagy türelem, mert te felelsz az összes idióta biztonságáért, de nem kiabálhatsz, káromkodhatsz velük (pedig sokuk nem ért másból), a légitársaságok nagyon szigorúan veszik az utasokkal való bánásmódot.

Boce, hogy így mondom, de amúgy az is tök jó, hogy te kollektíven degradálsz egy egész nemzetet, mert te találkoztál pár nem szimpivel (meglepő módon Magyarországon ezek magyarok voltak?), de azért emberekkel akarsz foglalkozni :D A repülésben mindenféle kultúra előfordul az utasok és a kollégáid között is és mindegyiket tudnod kell kezelni. Te fikázol ~10 millió embert pusztán a származása miatt, így pláne ne menj egy olyan munkakörbe, ahol az életükért felelsz alkalomadtán. Majd ha ezt a gusztustalan hozzáállást rendbe tetted magadban. Addig pedig azért jobb, ha belegondolsz, hogy a magyarnál sokkal extrémebb kultúrák is vannak.

ápr. 13. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

#6. Valóban igazad van. Tervezek az attitűdömön változtatni, ammenyire csak megy. Tisztában vagyok vele, hogy milyen kegyetlenek tudnak lenni az emberek, hiszen születésem óta rengeteggel találkozok otthon 8 testver mellett, az iskolában, munkahelyen és meg sorolhatnám.


A nagy különbség annyi, hogy a nagyon gazosakat elég a repülőn 16-20 oraig elviselnem (vagy kevesebb), míg a tinédzsereket 4 év alatt, és szerintem a kettő között nagy különbség van. Keresztény közegben nevelkedtem, konkrétan belém erőszakolták a túlzott tiszteletet, így általában inkább azt szoktam megkapni, hogy túlságosan is toleráns vagyok.

ápr. 17. 20:59

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!