Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » En aki egy verset nem tudok...

En aki egy verset nem tudok megtanulni, visszamondani akkor eselyem nem lenne orvosira?

Figyelt kérdés
10.es vagyok
ápr. 4. 12:25
1 2 3
 1/27 anonim ***** válasza:
84%
Nem sok. Ott nem pár versszakos verseket kell megtanulni magyarul, hanem anatómiai képleteket latinul, ráadásul több ezret. És ez csak az egyik tárgy a félévben a többi mellett.
ápr. 4. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/27 anonim ***** válasza:
74%
Önmagában nem következik belőle, de sokkal valószínűbb, hogy a lexikális tudásos résznél el fogsz vérezni orvosin.
ápr. 4. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/27 anonim ***** válasza:
62%
Szerintem nem lenne esélyed az orvosira. Már az emelt biológián elbuknál.
ápr. 4. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/27 anonim ***** válasza:
90%

Felejtsd el. Az orvosihoz azért kell egy bizonyos agyi kapacitás. Sokkal bonyolultabb dolgokat kéne megtanulnod nagyon rövid idő alatt, mint egy vers.

#3-nak igaza van, az emeltek se mennének. Válassz egy olyan szakot, ami nem magolós.

ápr. 4. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/27 anonim ***** válasza:
71%
Orvosira a legjobbak közül se kerül be mindenki. Azért jó ha az embernek van önkritikája, és fel tudja mérni a képességeit.
ápr. 4. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/27 anonim ***** válasza:
90%
Attól függ. Ha kizárólag azért esik nehezedre verseket tanulnod, mert utálod a verseket, a tanárodat, vagy mindkettőt, de egyébként nem okoz problémát nagy mennyiségű információt feldolgozni és megtanulni, akkor vágj bele. Orvosit végeztem én is, miközben világ életemben problémáim voltak a verstanulással (és csak azzal), mert borzasztóan traumatizáltak a magyartanáraim, és valamiféle pszichológiai blokk alakult ki. Ha nálad nem ez a helyzet, hanem úgy általában az okoz nehézséget, hogy nagy mennyiségű új információt felvegyél és pontosan visszaadjál, akkor inkább lebeszélnélek róla.
ápr. 4. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/27 anonim ***** válasza:
100%
Az orvosira eleve kell az emelt biológia érettségi, és nemcsak átmenni kell rajta, hogy reális esélyed legyen, hanem minimum 80%-os, de inkább 90% körüli eredményt kell elérni. Nézz bele valamelyik, emelt érettségire felkészítő gimnáziumi biológia tankönyvsorozatba (mondjuk az iskolai könyvtárban), s gondold végig, hogy azok teljes tartalmát képes volnál-e többé-kevésbé egyszere memorizálni. Ha nem, akkor be sem fogsz tudni jutni az orvosira, így ilyesmiről fölösleges álmodoznod. Ha viszont igen, és ugyanez a megérzésed az emelt kémia érettségit illetően is, akkor érdemes lehet az orvosit megpróbálnod. Szerintem az, aki az emelt kémia és emelt biológia érettségin egyaránt kiválóan teljesít, annak tényleg van elég szellemi képessége ahhoz, hogy kellő szorgalommal végigcsinálja az orvosit. Ennek bizonyítéka az, hogy a felvettek közül viszonylag kevesen buknak ki véglegesen az orvosiról. Aki bejut, óriási eséllyel végig is tudja csinálni.
ápr. 4. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/27 anonim ***** válasza:
100%

#7 azért ez nem teljesen igaz, az első két évben nagyon sokan kibuknak. Egy debreceni orvosira járó ismerősöm csoportjának a 40% csúszott/kibukott első évben. És az csak egy csoport, az orvosin több van egy évfolyamban.

És kérdező nemcsak emelt biosz kémia kell, hanem legalább egy nyelvből C1 is/tanulmányi versenyen eredmény, ugyanis anélkül nem fogod megkapni az intézményi pontok egy részét. Tehát kérdés a memoriád, mennek-e a nyelvek, reál tantárgyak (kémia).

ápr. 4. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/27 anonim ***** válasza:
71%
Nem
ápr. 4. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/27 A kérdező kommentje:

Ugy ertem ezt a verses dolgot,hogy szo szerint semmit nem tudok visszamondani… de tanulni tudok :D

Nalunk van memorite(ez ilyen versmondas) es hat 2es korul mozgok belole(tanari segitseggel)

ápr. 4. 14:57
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!