Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Akinek nincs C1-es nyelvvizsgá...

Akinek nincs C1-es nyelvvizsgája,és versenyeredménye akkor ő kvázi nem tud bekerülni orvosi képzésre?

Figyelt kérdés
ápr. 4. 15:54
 1/7 A kérdező kommentje:

viszont látom kaphatok intézményi pontokat(szóbeli elbeszélgetés), és b2-es nyelvvizsgáért is többletpontot.

Roma származású vagyok, ez hátrányos helyzetet jelent? Anyunak 4osztálya volt :/

ápr. 4. 16:07
 2/7 A kérdező kommentje:

Illetve 2 nyelvvizsgám van mind a kettő b2.

Lovári,és beás nyelvből.(Ghandiba érettségiztem),most 21éves vagyok.

ápr. 4. 16:08
 3/7 anonim ***** válasza:
77%
A lovári és beás nem számít. Nem ártott volna angolból. Minden intézmény másra ad pontot. Itt kell megnézni: [link] A roma származás nem hátrányos helyzet! Győzike hátrányos?
ápr. 4. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Hát a szóbelinél nyilván az orvos szülők gyerekei lesznek előnyben. Igen, ha nincs meg az az 50 intézményi pontod, akkor szinte alapból kiestél. De én sem gondolom hogy ezt olyan nehéz lenne értelmezni a tájékoztató alapján. Az elfogadott nyelvek is világosan le vannak írva az imént említett helyen.

Remélem csak kamu a kérdés.

ápr. 4. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm
ápr. 4. 16:55
 6/7 anonim ***** válasza:
70%

Szurkolok neked. Ha jó lesz a két emelted, akor az sok pontot hoz.

Akkor se keseredj el, ha nem sikerül elsőre. Sokan még rátanulnak, és a gyengébbik emeltjüket úiraírják. Ne add fel!

ápr. 4. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Ha nem vennének fel orvosira, elkezdhetsz egy biológiát vagy kémiát. Ezeknek a tartalma úgyis kell majd az orvosira, nem baj az ha van egy kis alapod. Megcsinálsz pár félévet, addig leteszel egy nyelvvizsgát. Néhány tantárgyadat el tudod majd fogadtatni, ennyivel is előrébb vagy. Ha ez az álmod, ne add fel, lehet hogy kicsit hosszabb lesz az út, mint másnak. Ja és szerintem angol nélkül a mai világban a legtöbb tudás elől el van vágva az ember. Ez az orvosi területen különösen igaz. Mindenképp tanulj meg jól angolul! Az egyetemen sokszor fognak angol forrásokra hivatkozni, az orvosi egyetemek tele vannak külföldi diákokkal. Az angol nem csak hasznos, hanem elengedhetetlen!
ápr. 11. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!