Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Orvosi egyetem nulla szuloi...

Orvosi egyetem nulla szuloi segitseg nelkul?

Figyelt kérdés

Anyukam egyedul nevel, sajnos rokkantnyugdijas :/ fater havi 32500ft gyerektartast fizet ami ugye a kajara elmegy.

Szerintetek milyen megoldasai vannak egy szegeny tanulni vagyonak ? :/ 32km-re lenne a legkozelebbi egyetem(Szeged).


ápr. 4. 21:46
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Nem olcsó az orvosi de diákhitellel jó eredménnyel ösztöndíjjal simán elvégezhető igaz sok lemondással jár majd.Kollégium minden városban van ahol orvosi egyetem van esélyes, hogy bejutsz.Sok sikert ne add fel az álmod.
ápr. 4. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Igen azzal szamoltam en is! Illetve olvastam azt is, hogy 5.evtol “kvazi” mentotisztkent mar lehetne vonulni mentosoknel.(addig nyilvan melozni nem lehetne az egyetem mellett),nem tudom,hogy 5.evtol ez mennyire megoldhato.

Amugy az almom az,hogy mentoorvos legyek

ápr. 4. 22:20
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Nem olyan könnyű egyetem mellett mentőzni de nem lehetetlen.Teljesüljön az álmod ne add fel akkor sem ha buktatók lesznek bőven,harcolj és teljesülni fog.
ápr. 4. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Koszonom ♥️
ápr. 4. 22:24
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

Hát, akkor csak az állami jöhet szóba neked, és ha csúsznál és átsorolnának fizetősre akkor bajban lennél.

Egyébként a koli tűrhető, azon kívül meg csak kajára kell a pénz kb.

Az orvosi mellett viszont ne nagyon tervezz munkát.

ápr. 4. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
Bejutni amúgy sikerülni fog? Mert akkor gondolom külön tanár nem nagyon jöhet szóba
ápr. 4. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
83%

Elsőre nem vettek fel, addig elmentem teljes munkaidőben dolgozni és amennyit tudtam félreraktam belőle, nekem az azért kellett az elején.


Normális diákmeló sajnos felejtős, operátori melót találtam ahova havi max 2-3 nap megyek délelőtt, akkor is közben előadásokat hallgatók. :) Vagy srácoknak szokott lenni pakolós munka ami jobban fizet, de sok helyen kérik a heti min 15-20 óra vállalást. Úgyhogy ha van is néha időm és energiám nehéz olyat találni ahol nem gond, hogy csak néha néha tudok beugrani. Nyáron azért igyekeztem többet menni, de nagyon kellett már egy hosszabb pihenés is.


Másik, érdemes minél több ösztöndíjat megpályázni. Tanulmányit automatikusan adnak átlag alapján, de szociálist pályázni kell. Ha jelentkezel HÖK-be vagy más egyetemi szervezethez, közösségi munkát végzel akkor közéleti ösztöndíjat lehet kérni. Én másodévesen próbáltam ezt, de nekem őszintén szólva ez húzósabb volt mint néha néha lenyomni egy műszakot. De ez lehet egyetem és szervezet függő, vannak azért közéleti ösztöndíjak amíg elég jól fizetnek. Ha esetleg sportolsz akkor jó tanuló jó sportoló vagy hasonló néven is fut ösztöndíj program, de vannak random hirdetve is.


Legrosszabb esetben diákhitelt is tudsz felvenni, nyilván nem ez az ideális. De pl nem éri meg elmenni dolgozni heti 1-2 nap, ha közben meg leromlik az átlagod, könnyű sajnos elveszteni az állami támogatást.


Havi néhány nap melóval és tanulmányi+szociális ösztöndíjjal azért ki lehet húzni, ha van egy kis vésztartalék is, de nyilván nem lehet így nagy lábon élni. De így is úgy érzem, hogy megéri. :)

ápr. 4. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
0%
Ausztria, külföld. 3szor annyit kapsz, mint itthon.
ápr. 7. 07:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!