Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Érdemes szociális munka...

Érdemes szociális munka alapszakra jelentkezni? Hogyan helyezkedhetnék el a diplomámmal?

Figyelt kérdés

Ha valaki végzett ilyenen mesélne róla?

Engem érdekel,hogy az embereken segíthessek,el tudnám képzelni magam a szakmában.De megéri?


2010. okt. 26. 21:33
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
87%

Szia!


Ha szívvel lélekkel szeretnéd természetesen igen, de ha csak elfoglaltságot szeretnél akkor nem. Viszont érdemes átnézni az okj képzéseket is én most csinálom a második okj-met, az első nem volt túl nehéz és emelt szintű (infó), a második csak középfokú végzettséget ad, viszont meglepően sokat kell tudni(gyógymasszőr). Engem nagyon meglepett ez, és lehet hogy a cégek is szívesebben alkalmaznak úgy, hogy nem az alapdiplomád után kell fizetniük. Ha viszont tovább szeretnél utána tanulni akkor mindenképp alapszak, mester és PhD:D Sok sikert

2010. okt. 26. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
87%
Haverom 80 at keres vele.. Ő sem a pénzért csinálja..
2010. okt. 26. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:

De én úgy gondoltam,hogy kimennék vele külföldre bentlakásos ápolónak(Angliába)ott azért szerintem jól lehet keresni.Vagy akkor meg elég lenne,ha cssak okj-st csinálnék?

VAgy ha ezen a szoc.munkán megcsinálnám a mestert,estleg P.hd akkor nem számíthatnék minisztériumi állásra?

Szerintetek?

2010. okt. 26. 21:54
 4/13 A kérdező kommentje:
Vagy ha szociálpolitika mesterre mennék utánna?Az jobb nem?
2010. okt. 26. 22:15
 5/13 anonim ***** válasza:
75%
Szociálpolitikával jól jársz, ha van doktorid. Amúgy a kinti, bentlakásos ápoló sem rossz, de a szocpolos doktorival többet érsz el, gondolok a minisztériumi munkára (biztosan lesz vele munkád).
2010. okt. 27. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:
És ha nincs doktorim?Kb mennyi fizetésre számíthatnék?
2010. okt. 28. 15:25
 7/13 anonim ***** válasza:
76%
Külföldön nem a szociális munkások az ápolók,legalábbis nem azok akikre te gondolsz. Azok nővérek, szociális gondozók, és amiről te beszélsz az a szociális háló része, vagyis azok a szociális intézmények, gondozóközpontok, kórházak,hivatalból kirendelt emberek akik szociális munkákat látnak el. Egy babysitter is lehet szociális munkás ilyen értelemben. Ez nem az a szociális munka amire te gondolsz. Szociálpolitikába nem vágnék bele, nagyjából 5 szociálpolitikusra van szükség az országban, az Ő számuk pedig 40 évre előre biztosítva van.
2010. okt. 28. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:
Tudom mi a különbség, az ápoló és a szociális munkás között.De nem csak a diplomás ápolók mehetnek ki külföldre,az állásajánlatoknál olvastam,hogy ez is megfelel ahhoz,hogy valaki bentlakásos házigondozó legyen.De sokszor még végzettség nélkül is mehetnek,egy erősebb angol tudással.
2010. okt. 29. 19:15
 9/13 anonim ***** válasza:
100%
Hát mivel ez főleg jog meg egy kevéske pszichológia, szociológia, ezért kétlem,hogy ÁPOLNI lehetne vele.
2010. okt. 31. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:
Akkor nézz utánna,mert lehet.
2010. okt. 31. 21:40
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!