Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Milyen végzettséget szerezzek,...

Milyen végzettséget szerezzek, ha irodai munkára vagyok inkább jó és jól szeretnék keresni?

Figyelt kérdés

Elvégeztem a közigazgatás-szervező szakot és közigazgatásban dolgozok, de 2 probléma van. Az egyik az, hogy kezd kiégetni a közigazgatás. Unalmas és érdektelen aktatologatás a munkám. Vannak olyan helyek a közszférában amik érdekesebbek, de az enyém tényleg egy bürokratikus szemét. Cserébe viszont nagyon kényelmes. Pl van lehetőségem nyelvet tanulni munkaidőben, ezért mostanában angolozni szoktam, hogy hasznosan töltsem az időmet.


Őszintén szólva viszont félek belevágni egy új képzésbe, már nem szeretnék tanulni, elég volt a 3 év közigazgatás-szervező szak. Fiatal vagyok (27 éves) és élni szeretnék. Pl gitározok, arra szeretnék energiát fordítani, bár zenéből megélni nem tudom, hogy tudnék főleg, hogy még kezdő vagyok.


De jobb lenne valami érdekesebb munka szerintem, ahol nem 50+ banyákkal vagyok körülvéve. Meg jobb lenne jobb fizetés is, most netto 275 ezret keresek. Ugyanakkor pszichésen nem tudom bírnék-e még egy (főleg egyetemet), mert a közigazgatás-szervező szak is kikészített.


Pszichológusom azt javasolta, hogy legyek kockázatelemző. Mivel szeretem a matek számtani részét. Abból elég esetleg okj-t végezni? Vagy hol képeznek kockázatelemzőket?


Az tök jó, hogy van egy kényelmes munkám és sok mindenre ráérek, de nem tudom. Vagy örülnöm kéne, hogy ilyen kényelmes munkám van?


A helyzet az, hogy nagyon fontos nekem a prostizás és luxus lányokkal találkozok és az anál szex a mindenem, ez minimum 150 ezerbe szokott kerülni nekem. Most még könnyű, mert a szüleimmel élek, de ők se lesznek örökké velem.


Mit javasoltok nekem? Inkább humán beállítottságú vagyok az a helyzet, viszont a matek számtani részét (a geometriát nem) szerettem és jól is ment, ezért javasolta a kockázatelemzőt a pszichológusom.



ápr. 17. 08:30
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

1. tanulj nyelveket szakma helyett

2. ne írj ki kamukérdéseket, ahol a szexuális életed részleteinek kitárgyalása a cél

ápr. 17. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
51%

A kérdésed alapján valamilyen gazdasági jellegű munka jó lehet neked. Ehhez nem okvetlenül kell még egy alapszakot elvégezni, a legtöbb gazdasági mesterre/szakirányú továbbképzésre a szinte bárhonnan mehetsz, de akár egy mérlegképes könyvelői tanfolyam is sokat tudna segíteni egy esetleges váltásban.

A kockázatelemző nem egy rossz pálya, de oda kell egyrészt a gazdasági végzettség, másrészt betonbiztos matematikai alapok kellenek, amiket még egy üzleti alapszakon se kapsz meg, mesteren meg semmiképp se. Ha ez a cél, akkor matematika alapszak -> biztosítási és pénzügyi matematikus meseterszak.

ápr. 17. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Ha rákeresel, egyből rájössz, hogy a kockázatelemzéshez nem elég egy OKJ, nincs ilyen OKJ-s képzés. Nézzegess álláshirdetéseket, hogy mit kérnek ilyen állasokhoz. Szerintem valamilyen gazdasági alapszak a minimum, leginkább pénzügy és számvitel. De ha valamilyen gazdasági munkakörben akarsz elhelyezkedni, valóban, már a mérlegképes könyvelői végzettség is javítana az elhelyezkedési esélyeiden.


Azt viszont te tudod, hogy neked mennyire elég ez az "aktatologató" munka, nekem sem elég, ezért én is képzem magam levelezőn. A szexuális szokásaidat viszont nem tudom, miért kellett részletezni, gondolom, azért mert ez egy elég költséges dolog, a mostani fizetésed meg csak addig fedezi ezt, amíg a szüleiddel laksz. Szerintem viszont a további tanulásban ne ez motiváljon 🙂.

ápr. 17. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim válasza:

A kérdező vagyok csak a fiókom korlátozva lett.

Mostanában tanulok angolt, amiből van középfokú nyelvvizsgám, de az anno épphogy meglett nem is tudom, hogy érettségi előtt.


Jelenleg emelt szintű érettségi feladatokat, meg középfokú nyelvvizsga teszteket oldok meg. De a nyelv önmagában nem elég azt hallom többektől. Nem tudom.


Viszont ha egyetemi végzettség kell pénzügyi végzettséghez, akkor miért kerül 400 ezerbe egy mérlegképes könyvelő okj? És a pénzügyi pályát tényleg megfizetik jól, van értelme?

ápr. 18. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Ilyen ember ne dolgozzon közigazgatásban, ha egyáltalán ott dolgozol. Az 50+-os banyáktól meg tanulni lehet.Rád férne.
ápr. 18. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim válasza:
Megint a kérdező vagyok. Ki vannak égve mindenki a közigazgatásban én azt látom, ami nem csoda. Meg kéne fizetni normálisan minket. Ezért van ez a nagy káosz, mert alul van fizetve.
ápr. 18. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Ha te vagy az aki folyton itt hisztizett (csomó kérdésen keresztül) a közig-szervező miatt, mert elvégezte de nem tudott elhelyezkedni akkor gratula, hogy végre sikerült!


"De jobb lenne valami érdekesebb munka szerintem, ahol nem 50+ banyákkal vagyok körülvéve."

Közigazgatás is sokrétű, két helyet javasolnék, ha esetleg nem tetszene a jelenlegi helyed, az egyik a NAV, itt is vannak idősebbek, de több a fiatal, mint egy vidéki önkormányzatnál. A másik pedig a fővárosi önkormányzatok, vidéki önkormányzatokhoz képest tapasztalataim alapján sokkal jobbak.


"Meg kéne fizetni normálisan minket. Ezért van ez a nagy káosz, mert alul van fizetve."

Ezzel teljesen egyetértek, 2008 óta basztak emelni, elintézték azzal, hogy "az önkormányzat adhat amennyit akar" ezzel hárítva a felelősséget.

A kttv-t úgy ahogy van ki kéne dobni és egy újat írni (illetményt emelni nem elég, mert a szorzókat is kéne) ami remélhetőleg nem egy kormányhivatal szintjére tenné a bérezést.


"A helyzet az, hogy nagyon fontos nekem a prostizás és luxus lányokkal találkozok és az anál szex a mindenem, ez minimum 150 ezerbe szokott kerülni nekem. Most még könnyű, mert a szüleimmel élek, de ők se lesznek örökké velem."

Keress olcsóbb nőt!

ápr. 20. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Pontosan nem látok rá erre a területre, de úgy rémlik, hogy kockázatelemzéssel alkalmazott matematikusok foglalkoznak, hiszen ehhez a számtanon messze túlmutató matematikai ismeretek szükségesek.
ápr. 23. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!