Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Lenne értelme elvégeznem a...

Lenne értelme elvégeznem a BGE-n a kereskedelem és marketing szakot jobb élet reményében?

Figyelt kérdés

Közigazgatás-szervező diplomám van, közigazgatásban dolgozok. Nem keresek jól, szeretnék jobban. Netto 275 ezer a fizetésem 27 éves férfiként kormányhivatalban.


A baj az, hogy eléggé kiégetett már a tanulás az NKE-n, mert komolyan ezért szenvedtem ennyit, hogy átlag alatti fizetésem legyen? A munkával amúgy elvagyok, meg kényelmes, de tud szürke lenni.


Arra gondoltam, hogy még esetleg a pénzügyi pálya lenne nekem való, mert a matek számtani részét szeretem. És pl a statisztikát is szerettem a közig szervező szakon. Viszont láttam van menedzsment is, amitől viszont tartok, mert az nke-n is volt és azokkal eléggé szenvedtem, nehezen emészthetőek számomra és nehezen érthetőek. Kicsit tartok az üzleti idegen nyelvtől is, mert nem vagyok jó angolból, csodálom, hogy meglett a nyelvvizsgám anno. Meg még a szakdolgozat miatt aggódok, mert az nehezen ment szintén az nke-n és nem élveztem.


Viszont ha tényleg jobban lehet keresni és a matekot szeretem, akkor jó ötletnek tűnik. Mennyivel lehet jobban keresni mint közigazgatásban? Tényleg annyival lehet jobban, hogy megéri elvégeznem?



ápr. 22. 14:37
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Ha szeretted a matek számtani részét, és pénzügyi területen szeretnél dolgozni, akkor lehet, hogy elég lenne egy mérlegképes könyvelő képzés is. Vagy miért a kereskedelem és marketing szak jutott eszedbe?


A szakdolgozat miért ment nehezen az előző szakodon? Nem lehet, hogy csak a téma nem érdekelt eléggé?


Arra, hogy ker-mark diplomával mennyivel lehet jobban keresni, nem tudom sajnos a választ.

ápr. 22. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
mindenben már diploma kell, nem vagyok biztos abban, hogy elég lenne egy okj mérlegképes könyvelő.
ápr. 22. 16:22
 3/4 A kérdező kommentje:
Sok helyen felsőfokú végzettséget kérnek.
ápr. 22. 16:22
 4/4 anonim ***** válasza:
100%
Igen, ez igaz, de ahogy én az álláshirdetéseket olvasom, pénzügyi területen általában PSZ diplomát kérnek vagy mérlegképes könyvelői OKJ-t. Persze, a multik lehet, hogy szinte mind diplomát kérnek, de az neked már van. Lehet, hogy egy mk. könyvelői végzettséggel kiegészítve az is elég lenne. De ha diplomában gondolkozol, miért nem pénzügy és számvitel szakra mész?
ápr. 22. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!