Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Tényleg váltsak inkább a...

Tényleg váltsak inkább a közigazgatásból vagy fog javulni a helyzet és inkább várjak türelmesen?

Figyelt kérdés

Ez a netto 275 ezres fizetés aggaszt. Unalmasak az ügyek is és zavar a túlzott bürokrácia. Utálom a sok banyát is aki körülvesz engem, tele 50+ kiégett nőkkel. Sokszor ha csörög a telefon, már az is idegesít. De néha elvagyok vele, amikor van egy-két érdekesebb ügy.


Főleg a pénz miatt viszont szeretnék váltani. Olyan szenvedélyem van, amihez kell pénz. Most még könnyű, mert a szüleimmel élek és nem kell semmit fizetnem, de ez nem lesz mindig így.


Arra gondoltam, hogy elvégezném a BGE-n a kereskedelem és marketing szakot. Nagy út vezetett idáig. Először jogász szakon gondolkodtam, de rájöttem, hogy az nke-n a sok jogi tárgy kiégetett már. Viszont félek attól is, hogy levelezőn nem bírnám az egyetemet, az nke-n a nappali is kikészített. Igaz, hogy a tantervben azt láttam, hogy legalább itt normális a tárgyak mennyisége, mert 6-7 tárgy van egy félévben, nem úgy mint a közig szervezőn, ahol átlagban 12 és nagyrészt 2 kreditesek és legalább a fele felesleges.


Nem tudom bírnám-e a BGE kereskedelem és marketinget, de a matek számtani részét szerettem, ezért mennék oda. A Statisztikát pl szerettem egyetemen. Viszont aggódok, mert az nke is kikészített NAPPALIN. Ez meg levelező lesz. Az igaz, hogy a BGE-n távoktatásban vannak az órák és csak a vizsgákra kell bemenni vagy ez csak a covid alatt volt?


Egyáltalán normális az, hogy van egy szenvedélyem, a prostizás és emiatt kínzom magam, hogy minél több pénzem legyen? Mert egyébként csak ezért fontos, hogy jobban keressek. Kisebb része a dolognak az, hogy szerintem érdekesebb munkám lenne a kereskedelem és marketing végzettséggel, egyébként azon belül is a kereskedelmi logisztika tűnik nekem szimpatikusnak, mint specializáció. A haverom is ezt végezte és szerinte az agyhalott szaktársai is eljutottak a végéig a szaknak.


Meg kéne gondolni viszont, mert 370 ezer forint egy félév, csak önköltséges ponthatárt érem el. Meg tényleg jobban lehet keresni ezzel a végzettséggel, mint közigazgatásban? Számottevő annyira a különbség, hogy megéri elvégezni?



ápr. 24. 08:45
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%

Megéri elvégezni a képzést, és sokkal jobban lehet vele keresni, kint a közigazgatásban.


De remélem előbb-utóbb benő a fejed lágya, és elkezdesz értelmes célokért dolgozni és félretenni, nem csak qvákra szórsz el minden pénzt.

ápr. 24. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
Nem hiszem, hogy benőne. Nem szeretnék gyereket, se családot. De nem is kell mindenkinek ez, ha nem szeretné.
ápr. 24. 09:51
 3/13 anonim ***** válasza:
73%
mótvá
ápr. 24. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%
Azert érdemes tanulnod, mivel ha netán a szüleid megunják, hogy otthon élsz akkor 270 ezerből albérletben nem tartod el magad. Szívesen.
ápr. 25. 05:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:
Nem unják meg, sőt a ház az én nevemen van már. A prostizás a fontos, semmi más.
ápr. 25. 09:35
 6/13 anonim ***** válasza:
A te neveden? Az elég gáz és rémisztő a gondolat, hogy ezzel védekezel…még az a viszony, hogy te még mindig otthon élsz a szüleiddel, abban a lakásban amit ők teremtettek meg, lényegében ahhoz nem sokat tesz hozzá az a papír, hogy te most mennyire is vagy előrébb az életben…egyéni meglátás, hogy az ember kurvákra költi el a pénzét, az viszont egyéni szop probléma, ha a kiadás több mint a bevétel…nem tudom hány éves vagy, viszont a jó kereslet mindig jobb. Természetesen elmennék erre a képzésre a helyedben, és talán a következő februári jelentkezési időszakot tennék egy emeltet vagy valamit, hogy fel vegyenek államira…addig is járnék valami “nem akarok több pénzt költeni kurvákra” elvonóra, mert ez így nem fog semmit érni…ugyan ott leszel csak egy diplomával a kezedben.
ápr. 25. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:
Szerencsére jelenleg magyarországon nincs nekem tetsző prosti csak ritkán. De a világ bármely pontjára elmennék nekem tetsző prostikért. Miért lenne ugyanaz? Ha több pénzt keresnék a kereskedelem és marketinggel, akkor több pénzem lenne prostizni.
ápr. 25. 16:18
 8/13 anonim ***** válasza:
Ah baszki XD hány éves vagy?
ápr. 25. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:
27
ápr. 25. 19:09
 10/13 anonim ***** válasza:
Hiába teszed fel naponta ezt a kérdést, mi itt nem ismerjük sem a képességeidet, sem a szorgalmadat és a kitartásodat, sem pedig a személyiségedet (azon kívül, amit ennyiből le tudunk vonni, hogy 27 évesen büszke vagy arra, hogy százezreket költesz el prostikra). Én az egyik kérdésednél próbáltam segíteni, kérdeztem, hogy az előző szakodon mi volt a baj a szakdogaírással, írtam, hogy a kérdésed leírása alapján talán elég lenne a mérlegképes könyvelői képzés is, és kérdeztem, hogy a kereskedelem és marketingben mi fogott meg, miért választanád...mert évekig tart a képzés, és ha csak az motivál, hogy több pénzed legyen prostizni, az nem biztos, hogy elég lesz ahhoz, hogy eljuss a diplomázásig.
ápr. 25. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!