Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Mennyire kell matekzseninek...

Mennyire kell matekzseninek lenni a BGE kereskedelem és marketing szak sikeres elvégzéséhez?

Figyelt kérdés

Érdekesnek tűnik nekem a képzés, de belenéztem a gazdasági matekba és az üzleti statisztikába és eléggé megrémisztett. Elég komoly mateknek tűnt a dolog. Deriválás? Durva képletek? Ez nekem szinte matematikusi szintűnek tűnt.


Elég változó jegyeim voltam matekból középiskolában 3-tól 5-ig, de pl 11. első félévben csak 5-ös jegyem volt és dicséretes 5-ös lettem. Akkor volt a logaritmus, exponenciális egyenletek és ehhez hasonlóak. Ezeket szerettem. A geometria viszont sose ment igazán. Az talán nem probléma, mert úgy láttam, hogy nincs a képzésen geometria, viszont a függvények se mentek igazán nekem, azok viszont vannak bőven.


Megjegyezném, hogy 30% lett a középszintű matek érettségim, kettest kaptam rá, ami elég durva, mert főleg 4-es vagy 5-ös voltam középiskolában matekból, ritkábban 3-as. Statisztika volt az nke közig-szervező szakon, ahol 3-as lett a vizsgám (igaz, hogy úgy éreztem 4-es lesz), de az nem volt olyan komoly statisztika mint a BGE-n lenne.


Az érettségit eléggé elrontottam, meg elszámoltam, meg nehezek voltak a legutolsó feladatok, ott egyik se ment, tehát alapból vesztettem 17 pontot, de fel is adtam, hamar eljöttem, pedig még gondolkozhattam volna, de amikor érettségiztem, pont az volt bennem, hogy nem akarok továbbtanulni. Aztán mégse lett összességében olyan rossz érettségim (368 pont) és felvettek egyetemre.


Ezek alapján menne ez a szak? Nagy matekzseninek kell lenni vagy megtanulható tanári magyarázattal?



ápr. 30. 10:55
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Nem kell hozzá zseninek lenni.
ápr. 30. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

"Ez nekem szinte matematikusi szintűnek tűnt."


Azért mert fingod nincs az egyetemi szintű matekról, egyébként sehol nincs egy kereskedelem és marketing szakon a matek színvonala egy matematikus képzéshez képest. Nem hogy zseninek nem kell hozzá lenni, de bőven egy átlagos képességű, matekból nem túl jó hallgató is simán képes elvégezni ha komolyan veszi a szakot.

ápr. 30. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Láttam több 3-as antimatekzseni csajt elvégezni.


Van a szakon 1-2 félév alibi matek, amelyek a jelenlegi formában teljesen feleslegesek, mivel később nem használják a tudást semmire. Ezért a cél csak a megúszás.


A 2 félév statisztika sokkal hasznosabb, ez is buktató tárgy volt, viszont ez legalább nagyon fontos tárgy is. Ha nem vagy jó matekból, akkor érdemes magántanárral végigcsinálni.


De ne foss ezektől, simán végig tudod csinálni még 3-as matekkal is. És a szak nagyon jó! Színes, érdekes, sokoldalú.

ápr. 30. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
2. Nem csak egy matematika szakhoz képest nulla a matek, de még egy rendes alkalmazott közgazdaságtan szakhoz képest is.
ápr. 30. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 Tom Benko ***** válasza:
26%

Deriválás, mint matekatikus szint. No comment.


Ezt egy közepes képességű kazánfűtő abszolválja, ha nagyon nekidurálja magát.

máj. 6. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!