Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Villamosmérnöki specializáció,...

Villamosmérnöki specializáció, irányító vagy számítógép alapú rendszerek?

Figyelt kérdés

Specializáció választás előtt állok BSC villamosmérnöki képzésen, és van 2 ami tetszik, de nem tudok dönteni közöttük.

Mind2 a "beágyazott és irányító rendszerekhezhez" tartozó specializáció.


1) Irányító rendszerek ágazat

Az ágazat oldalán ez van róla írva: Folyamat érzkelők, Codesys, PLC, DCS, terepi buszok, autonóm rendszerek, automatikus kódgenerálás, ipari robotok, vizuális programozás, Prediktív, optimális irányítás, robotok programozása.

Ha jól értem, ez főként PLC, irányítástechnika, érzékelők, illetve egy kicsi mikrokontroller.


2) Számítógép-alapú rendszerek

Erről pedig ezt találtam az ágazat oldalán, hogy ilyen tárgyak vannak:

- Mikrokontroller alapú rendszerek

- Mikrokontroller laboratórium

- Beágyazott operációs rendszerek és kliensalkalmazások

- Beágyazottszoftver-fejlesztés

- Beágyazott Linux és platformjai

- Folyamatszabályozás

- Robotizált gyártórendszerek

Vagyis ez főként Mikrokontrollerek programozásával, LINUX-al foglalkozik.


Mind2 ágazat nagyon tetszik, az irányító rendszerek talán egy kicsivel jobban.

Melyikre érdemesebb menni, ha az elhelyezkedést és a fizetést is belevesszük?

Illetve aki bármelyikre is járt/jár, letudná írni, hogy milyen volt, illetve megbánta-e, vagy sem, mennyire könnyen helyezkedett el, milyen fizetést kapott kezdőként, esetleg pár tippet?


Köszönöm szépen előre is a válaszokat.



máj. 12. 17:40
 1/1 anonim válasza:
63%
Szia, én aut-ra jártam, de még az új tanterv előtt, azóta úgy tudom változott kicsit a struktúra. Ahogy írtad, az iit inkább plc-s témákkal foglalkozik, bár nekünk is volt plc-s labor, de nagyobb részt stm32-vel foglalkoztunk laborokon. Én az aut-ot tudom ajánlani egyébként, nem bántam meg, hogy odamentem.
máj. 13. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!