Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Megoldaná nekem valaki ezt a...

Megoldaná nekem valaki ezt a 3 kettősintegrál feladatot?

Figyelt kérdés

A matek házimba kell. Nagyon hülye vagyok az integráláshoz, és ha ez a 3 feladat megvan, akkor csak 32 pont kell a 100-ból a vizsga ketteshez és akkor elengedhetem az integrálást a vizsgán.


Első:


Számítsd ki a ∫∫D x*cos(x+y) dA kettős integrált, ahol az D tartomány: 0≤x≤π/6, 0≤y≤π/4


Második:


Számítsd ki a ∬D x*cos*y dA kettős integrált, ahol a D tartományt az y=0, y=x^2, és x=5 függvények határolják.


Harmadik:


Számítsd ki a ∬D(x^2+6y) dA kettős integrált, ahol a D tartományt az y=x, y=x^3 függvények határolják és x≥0


D-k mindenhol a második Integrál jelek alatt vannak alsó indexben.



máj. 14. 18:33
 1/6 anonim ***** válasza:

((sqrt(2) + 2*sqrt(3) – sqrt(6))*π – 6*(2 + sqrt(2) – sqrt(6)))/24 ≈ 7,675e-2;

(sin(25/2))^2 ≈ 4,399e-3;

55/84 ≈ 6,548e-1.

máj. 16. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm, jók lettek. 😽


Polár koordinátákat használva, számítsd ki az ∫∫R sin(x^2+y^2) dA integrál értékét, ahol R az a tartomány melyet az 9≤x^2+y^2≤36 egyenlőtlenség határoz meg.


Számítsd ki az ∬R y^2/(x^2+y^2) dA integrált, ha R az x^2+y^2=4 és x^2+y^2=100 egyenletekkel megadott körök közé eső tartomány. Írd át polár kooronátákra.


Esetleg még ezt a kettőt megcsinálnád, ha van rá időd?

máj. 16. 19:09
 3/6 anonim ***** válasza:

(cos(9) – cos(36))*π ≈ –2,460e0;

48*π ≈ 1,5080e2.

máj. 16. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Azt a krva. Egy isten(nő) vagy. 🥰🥰🥰
máj. 16. 20:38
 5/6 anonim ***** válasza:
Azt cserébe megkérdezhetem, hogy ezeket milyen felületre és milyen formában (tizedesekre kerekítve vagy valamelyik pontos alakban) kellett beírnod?
máj. 17. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
ELTE webwork, több alakban is be lehet írni
máj. 17. 16:47

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!