Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Idén mennyire fog változni a...

Idén mennyire fog változni a ponthatár a BME VBK-n? (vegyészmérnöki szak)

Figyelt kérdés

Tudom, ez sok mindentől függ: hányan jelentkeznek, ők hogyan teljesítenek, mennyit vesznek fel stb...


Tavaly 398 volt a ponthatár, és az lenne a kérdésem, esetleg a tapasztaltabb BME-s hallgatóktól, hogy meg tudnák-e saccolni, hogy le vagy fel fog mozogni ez a ponthatár.


Az én érettségi pontom: kb 430 pont


Előre is köszi a választ!



máj. 15. 20:35
A kérdező szavazást indított:
LEFELÉ fog változni
FELFELÉ fog változni
ez ennél jóval BONYOLULTABB
4 szavazat
 1/3 A kérdező kommentje:
(és esetleg leírhatnák, akik szavaztak, hogy miért gondolják úgy, kíváncsi vagyok, köszi)
máj. 17. 15:04
 2/3 print(helloworld) válasza:
Én is még csak idén érettségizek,de azért leírnám a gondolatmenetem :D nyílván idén kevesebb esély is van úgymond több pontot szerezni, hiszen tavaly egy közép érettségit ugyanúgy számítottak mint egy emeltet, így ha pl. idén fizikából közepeztél ( tegyük fel az sikerült 90%-ra) és matekból emelteztél (80%ra sikerült) az duplázás esetén 300 pontot jelent, tavaly ez 340 pontot jelentett volna.Már kb. 30 pont mínuszban vagyunk, de a nevesebb egyetemektől viszont sok állami férőhelyet is elvettek, így stagnál 3-4 ponttal megy le max a tavalyihoz képest. Ha a debreceni, óbudai vagy miskolciról lenne szó ott talán a tavalyihoz képest 20-al is leeshet hiszen a híres egyetemektől elvett államilag támogatott férőhelyeket ezek kapták meg. Te hogy látod?
máj. 25. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Köszönöm, hogy megosztottad az eszmefuttatásod!

Én is hasonlóan látom a helyzetet. Csak nem értem hogy miért vettek el neves, budapesti egyetemtől helyeket...na mind1

Akárhogyis, sok szerencsét kívánok a szóbelikhez akkor neked is!

tegnapelőtt 01:03

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!