Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Tipp tanulási motivációhoz?

Tipp tanulási motivációhoz?

Figyelt kérdés
Június 17-18-án fogok érettségizni és most eléggé lent vagyok érzelmileg IS. Egyszerűen semmi motivációm nincs a tanuláshoz. 60 tételt kell megtanulnom (irodalom 3-4-5 oldalasak, nyelvtan 2-3 oldalasak, töri 2-3 oldalas). Hatvanból tudok 27-et,ami még mindig kevés,főleg,hogy már ismételnem kéne. Valaki tud segíteni,hogy hogy találjak motivációt,meg,hogy osszam el esetleg a napokra?

máj. 19. 12:43
 1/3 A kérdező kommentje:

Tudom páran valszeg annyit írtok,hogy üljek le a seggemre és vegyem elő,de higyjétek el nem könnyű ebben a helyzetben az,hogy nincs tényleg semmi motivációm,"mindenki" lehúz

(Leginkább sulira gondolok).

máj. 19. 12:44
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

Ismétlésre még ráérsz, azt inkább előtte való utolsó héten kezdenék el. Szerintem még tök időben vagy.

Nekem az érettségire nem igazán "maradt erőm", az összes onnan volt, hogy kitűztem magam elé egy célt és azt el akartam érni. Illetve tegyük azt is hozzá, hogy ha ezzel megvagy, akkor ez már tényleg a vége a középsulis dolgoknak!

Nekem most kezdődik a vizsgaidőszak, mégis inkább itt lébecolok. Sokat segít, ha tanuláskor helyszínt változtatsz. Kiülsz a parkba, leülsz a szobádban a szőnyegre, elmész egy könyvtárba stb. Próbáld ki.


Elosztásban ritka rossz vagyok, de próbálj 1-2 nehezebb tételhez/tantárgyhoz több könnyebb tételt beosztani. Lehet az is jobb, hogyha egyszerre tanulsz a 3 tantárgyból, mert ha csak 1 tárggyal foglalkoznék, bennem lenne az ideg, hogy a másik kettővel nem haladok. Ez viszont mindenkinek egyéni, melyik stresszeli jobban.


Mik a terveid érettségi után?

máj. 19. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%

Ha eddig túl sokat tanultál mielőtt nekiülsz adj magadnak egy szabadnapot, amikor egyáltalán nem foglalkozol a tanulással. Utána nekem az segített, hogy elmentem könyvtárba tanulni és láttam, hogy körülöttem mindenki tanul. Ne tudom, hogy Budapesten élsz-e, a FSZEK-be 200-300 ft egy évre a látogatójegy. (Bár ebben az időszakban nagyon tele szokott lenni így érdemes nyitásra menni.) Vagy a Váci utcánál van az Országos Idegennyelvű Könyvtár. Ott mindg van hely.


Ha nem akarsz könyvtárba menni akkor is lehet jót tenne egy kis környezetváltozás. Pl. elmész vízpart mellé tanulna vagy parkba vagy ahova éppen van lehetőséged.

máj. 19. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!