Szerintetek mit érdemes tanulni? Gyógytornász vagy jogász?

Figyelt kérdés
E között a kettő között vacillálok, és nem tudom eldönteni, hogy melyik lenne a jobb választás.

máj. 22. 11:46
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
51%
Gyógytornász mindenképpen
máj. 22. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 anonim ***** válasza:
43%
GYT
máj. 23. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 anonim ***** válasza:
35%
Jog
máj. 23. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 MDaniel98 ***** válasza:
33%
Magyarországon? Egyik sem.
máj. 25. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 anonim ***** válasza:
39%
Ha érdekel az anatómia, akkor gyógytornász, ha inkább jogszabályok érdekelnek, akkor jogász.
máj. 26. 00:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 anonim ***** válasza:
47%

Anyagilag megy úgy ámblokk a gyógytornász, mert jogászokból nagy a túlképzés, és rengeteget kell tanulni nagyon csekély fizetésért.

A gyógytornászokra nagyobb a kereslet, és könnyebb vele magánúton boldogulni mint jogászként.

máj. 26. 00:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 anonim ***** válasza:
75%

Jogból többet profitálsz. Gondolkozás szempontjából. Logikád is fejlődhet. Ha meg nagyon rámész, valamilyen speciálisabb területre, akaszthatsz is zsetont.


Gyógytornász, HA jó és képzett, akkor is van zseton benne. Főleg ha kifogsz olyan munkahelyet.


Végeredményben mindkettővel lehetsz középszintű, rossz állás, lehetőség. Viszont én a jogra mennék.

máj. 26. 01:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 anonim ***** válasza:
58%

Lehet a jogász az égig van magasztalva meg jól fizet, ha jó munkát találsz, de egész életed során pereskedsz meg ülsz a papírmunkák felett és kergetnek a határidők. Irodai munka, de eléggé stresszes és pár év után kiégsz olyan monoton.


Gyógytornász szerintem egy nagyon szép szakma, kell hozzá elhivatottság, nem a legjobban fizető szakmák közé tartozik, de ha kellően elhivatott vagy, akkor ezt nem munkának fogod fel, hanem hobbinak. Szép dolog segíteni az embereken. Amikor látod milyen hálás neked a stroke-os öregbácsi, hogy miattad újra tud mozogni vagy éppen a mozgássérült kisgyerekek, amikben ott van még a gyermeki ártatlanság, imádnak beszélgetni. Irodai munkánál legtöbbször egymás kibeszélése megy. Itt gyógytornászként hatalmas változatosságban lehet részed. Nyilván először állami kórházakba mész gyakorlatozni, de pár év múlva eljuthatsz akár wellnessekbe is, nyithatsz saját rendelőt is, ha szerzel még végzettséget tarthatsz jóga, zumba órákat is. De akár sportolókat is segíthetsz formában tartani vagy egy sérülés után visszasegíteni őket a sportba. Ezt szerintem egy jogász szakma nem tudja visszaadni. De ha a pénzre mész, akkor menj jogásznak.

máj. 26. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 anonim ***** válasza:
48%
Utolsó, a jogász szakma már egyáltalán nem fizet olyan jól, sőt. Csak azok tudnak vele nagyot kaszálni, akiknek van hátszelük, vagy valami csoda folytán sikerül befutniuk. De azért az átlag jogász már nem keresi agyon magát.
máj. 26. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 anonim ***** válasza:
78%
Tudom, de például adójogászból kevés van, ők még talán be tudnak futni.
máj. 26. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!