Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Lehetek még plasztikai sebész?

Lehetek még plasztikai sebész?

Figyelt kérdés

Most vagyok 12-es.Kb 2-3 az átlagom.Az eddigi években is rosszul tanultam.Nem voltak céljaim.


Így már nem is lehetek plasztikai sebész?

Csak orvosi egyetemen keresztül lehetséges ez(mert ugye oda engem nem vennének fel)?


18/L


2010. nov. 3. 08:16
 1/7 anonim ***** válasza:
88%

Szerinted egy plasztikai sebész micsoda!?!?! A nevében is benne van, hogy SEBÉSZ, azaz orvos - ez pedig orvosi egyetem nélkül nem lehetséges.

A plasztikai sebészethez egyébként az orvosi után még sebész szakképzést is el kell végezni, utána a plasztikai sebészetre szakosodni, ami legalább 10 év az egyetemmel együtt, de inkább több.

Minek akarsz éppen plasztikai sebész lenni - az nem ßugy van, ahogy sok buta elképzeli, hogy akkor csak úgy döl a pénz - ehhez azért elég kemény munka is kell.

2010. nov. 3. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Egyszerűen érdekel az emberi test,voltam boncoláson ahol mindenki rosszul volt,de nekem életem legjobb élménye volt:)


Csak nem tudom,hogy miért az alapján vesznek fel embereket orvosira hogy mennyire megy nekik a matek meg a töri:/De mindegy ez más kérdés:D


Köszönöm a választ!

2010. nov. 3. 08:25
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Orvosira nem matek meg töri kell, jaj el vagy tévedve. Kémia és biológia esetleg fizika!!! Ha valóban érdekel, ülj neki a biosznak kémiának, érettségit többször is letehetsz, addig nyomod, ameddig jó nem lesz (95% körüli) amikor elvégezted a 6 év orvosit, akkor sebésznek szakosodsz, az még plusz 2v3 év, utána plasztikai sebész, még 2-3 év és kell egy jó mentor meg sok-sok pénz, hogy kitanítson!! Sok sikert.
2010. nov. 3. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Ha érdekel az emberi test akkor mindegy, hogy milyen orvos leszel. Pl. egy pathológus közelebb áll ily tekintetben ehhez.
2010. nov. 3. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Köszi a vélaszokat!


A matekot meg a törit nem az egyetemi részre értettem,hanem hogy a középiskolába ugye azt tanítják,és attól függ hogy hány pontot ér el az ember a felvételinél.

2010. nov. 3. 09:08
 6/7 anonim ***** válasza:

A matek köthető a kémiához, mert ott is számolni kell, az a töri anyag amit tanítanak, pedig az alapműveltség része.

Kémia, biológia emeltszint 90% felett + egy nyelvvizsga se ártana a bekerüléshez. De egy dolog az, hogy felvettek, ott benn is kell maradni, és igencsak kemény a bennmaradás, mert rengeteget kell tanulni, rövid idő alatt több száz oldalt biokémia, anatómia, latin és társaiból. Ez még azokat is megviseli, akik végig kitűnők voltak. Szóval ez nem sétagalopp, nagy szorgalom kell hozzá és kitartás hosszú éveken át.

2010. nov. 3. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Létezik olyan, hogy "duplázás".

Ez esetben magasról szarnak az év végi jegyeidre, csak a két felvételi tárgy (biológia és fizika/kémia) érettségi eredményt és a pluszpontokat nézik.

Tehát ha megembereled magad, elkezdesz tanulni és írsz egy nagyon jó biosz + fizika/kémia érettségit (lgalább egyiket emelt szinten) és összeszeded a megfelelő pontszámot, akkor felvesznek.

Át kellene kicsit nézned a pontszámítást.

Egyébként ha most nem megy (év végéig már nem igen fogsz felkészülni, ha eddig nem foglalkoztál vele), akkor kihagysz egy évet és a következő érettségi időszakra felkészülsz.


Nem olyan lehetetlen az, csak kitartás kell hozzá.


Egyébként az egyetemi évektől kezdve míg plasztikai sebész leszel, az 15 év, ha minden elsőre sikerül.

Csak mondom, hogy tudj róla:)

2010. nov. 3. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!