Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Egy időben a GYES-en lévő...

Egy időben a GYES-en lévő anyukák ingyen tanulhattak. Ez a lehetőség fennáll még?

Figyelt kérdés
Nem tudom hogy ez a támogatás létezik e még. Ha igen, akkor csak főiskolai tanulmányokra vonatkozik, vagy tanfolyamokra is? Valamint ha én muka mellett, méltányossági GYES-t kapok, akkor is jár a támogatás??
2008. jan. 19. 14:45
 1/4 anonim ***** válasza:
92%

A kormányt csak az állami finanszírozású képzésre felvet hallgatókat támogatja gyes, gyed, tégyás esetén.Gondolom, már nem probléma az elhelyezkedés babázásból visszatérve, ezért törölték el az ingyenes tanulás lehetőségét. Nappalira, ahogy körbeérdeklődtem gyerkőc mellett igen nehéz járni, mert ott általában kötelező az órára járás és a vizsgák is napközben vannak, esti-levelező államis képzés meg nem sok van.

Tanfolyamra elvileg lehet járni a gyerekecske 1,5 éves kora után, de feltétel, hogy a tanfolyam nem lehet heti 20óra időtartamnál hosszabb...nos, ilyet meg nem találtam, nekem olyan nesze semmi fogd meg jólnak tűnik, de kérlek,ha esetleg Te találnál valami jó megoldást, léci írjál nekem priviben, mert nagyon para vagyok, hogy nem fogok tudni tanulni, mert saját erőből nem megy. Ha lejárt a gyes, akkor meg nem gondolom, hogy új képzés nélkül bárhol utánam kapkodnának. Jó hééétfőt!! És kitartás!

2008. jan. 21. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Igen , ingyen van! Sőt, még pénzt is kapsz! Meg plusz pontokat! Én két év múlva megyek egyetemre, akkor lesz a fiam két éves (októberben). Most itthon vagyok vele és levelezőn csinálom az érettségit (mert sajna annak idején ellébecoltam a gimnáziumot), két évem van vissza, remélem felvesznek. Na szóval, utána jártam, ingyen van, nem kell fizetni semmit. Ezen kívül, 50 plusz pont jár, ha gyes-en vagy. Ha nappalis vagy, jár a szociális ösztöndíj, mint családfenntartónak (ez mindenkinek jár, akinek gyereke van). Én nappalis leszek, az tuti, mert ha nem egyetemre mennék, akkor dolgozni, és akkor is menne bölcsibe a gyerek, így is jó lesz neki a bölcsi. Viszont ha tanulok,akkor nem olyan gáz, ha beteg lesz a gyerkőc és el kell hozni a bölcsiből, mintha egy munkahelyről kéne fojton elkéretőzni.

Ha dolgozol és úgy kapsz gyes-t, akkor is ingyen van. De nem egészen értem, méltányossági GYES úgy tudom, nincs, csak GYED. Mert a GYES mindenkinek jár, a GYED viszont csak annak, aki dolgozott, és néha szoktak megítélni méltányossági GYED-et annak is, akinek nincs munkaviszonya.

2008. márc. 26. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Lehet hogy rosszul fogalmaztam. Nem méltányossági GYES hanem meghosszabbított. Ugyanis a kisfiam tartósan beteg.
2008. márc. 28. 08:34
 4/4 F@nny válasza:
50%
nem tom
2010. máj. 3. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!