Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Ha első félévben valaki nem...

Ha első félévben valaki nem teljesít egyetlen kreditet sem, speciel nem vesz fel vizsgát és nem is megy el rá. Az felvehet következő félévben tantárgyakat?

Figyelt kérdés
barátnőm családjába tragédia történt..nagyon okos lány,következő félévben biztos tudna teljesíteni 30 kreditet hogy ne rakják át fizetősre...de szüksége van egy kis időre.
2010. dec. 24. 10:45
 1/5 anonim ***** válasza:
Sajnos konkrétumokat nem tudok mondani, viszont mindenképpen TO-n kéne ezt megbeszélni! Nem vagyok benne biztos, hogy félévente is el kell-e érni a kreditek felét vagy elég évente, illetve azt sem tudom hogy annak mi a következménye hogy aktív félévesként ennyire "passzív". Azt viszont tudnia kell, hogy amiket most nem teljesített, azokat újra fel kell vennie, és egyáltalán nem biztos hogy mindenből indul keresztfélévben megint ugyanaz a tárgy! Viszont ha 30 kreditből ezen okokból csak 3-4 tárgyat nem indítanak keresztfélévben, akkor már elúszott az állami támogatás, és ez igen nagy problémát okozhat!
2010. dec. 24. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
76%
Ilyenkor érdemes lenne rektori/dékáni méltányosságot kérni, de nem tudom, hogy mennyire lesznek engedékenyek.
2010. dec. 24. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
84%
Írni kell a dékánnak egy levelet, hogy mi történt és hogy utólagosan passzivizálni szeretné a félévét (ilyenkor elveszik a tárgyfelvétel, olyan mintha csak tavasszal kezdené a sulit). Viszont mint előttem írták, nem mindegyik tárgy indul tavasszal is. Ráadásul első félévben azok a tárgyak vannak többségben, amire ráépül a többi. Szóval 1 év csúszást bele kell kalkulálni. Ráadásul nem biztos, hogy tavasszal 30 kr-t fel tud venni, igaz ősszel behozhatja és akkor akár 40-50-et is felvehet, ha tudja.
2010. dec. 24. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Szerintem is dékánnak/rektornak kell írni levelet, hogy utólagosan passziválják a félévét. És ha időre van szüksége, akkor tanácsos lenne a tavaszit is passziváltatni. Így egy évet csúszna, de vszínűleg mindent újra fel tudna venni, nem lenne kavarodás, mivel ősszel megint minden tárgy indulna (tavaszi félévben nem minden tárgy indul).
2010. dec. 24. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Ha az első félévről van szó akkor nem azt kell figyelembe venni, hogy fizetősre rakják-e. Jelenleg a felsőoktatási törvény szerint méltányosság nélküli azonnali elbocsátást kap az, aki az első két aktív féléve során nem éri el a 30, a 4. félév végére pedig a 60 kreditet.(fontos! méltányosság nem kérhető). A költségtérítésre való átsorolás csak év végén vizsgálandó, akkor ha a hallgató az utolsó kettő félévében nem éri el a 30 kreditet. Ha a 30 kredit alatti sávban van és a szakon a 15% alatt van, automatikusan költségtérítésre sorolódik át(ez a veszély az első 2 félév végén nem áll fent, mert ha nincs 30 kr. akkor megszűnik a hallgatói jogviszonya).


Ha ilyen eset van, javaslom a mostani(februárig tartó) felvételin az újrajelentkezést, mert ha csak 29 kr.-je van, akkor ha felveszik újra, az összes kreditjét elvileg elfogadják ugyanazon a szakon/intézményben, és folytathatja tanulmányait. Ha később utoléri magát, kérheti, hogy pl. másodéves helyett harmadévesnek tekintsék(kérvény). Ha sikerül a 30 kr. akkor 9000 ft ki lett dobva, de legalább biztos, hogy nem marad ki éve.

2010. dec. 25. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!