Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Informatikus könyvtáros...

Informatikus könyvtáros szakon szeretnék tovább tanulni. Milyen egyetem lenne a legmegfelelőbb?

Figyelt kérdés
Főleg az iskola és gyerekkönyvtár, illetve az informatikai részek felé érdeklődöm. Könyvtáron kívűl hol lehet ezzel elhelyezkedni?
2011. jan. 19. 12:24
 1/7 anonim ***** válasza:
50%

[link]

Itt megtalálod a szak leírását, és bal oldalon van egy olyan fül, hogy a képzést indító intézmények.

2011. jan. 19. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Mindenképpen nevesebb egyetemre menjél ilyen szakra, hiszen a képzés maga olyan amilyen, viszonylag sokan jelentkeznek rá, ugyanakkor könyvtár nincs túl sok! Van olyan ismerősöm, aki 3 évig keresett magának munkát minden város könyvtári állására pályázott ahol csak talált, városi könyvtáraktól kezdve iskola könyvtárakig mire végül felvették valahova próbaidővel.
2011. jan. 19. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Általában ott van ilyen képzés, ahol tanárképzés van.
2011. jan. 19. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Na vegyük végig.

Iskolai könyvtárba csak akkor mehetsz, ha van mellette tanári végzettséged is. Ebben az esetben minor szakon kell elvégezned valamilyen tanári képzést.

Általában gyermekkönyvtárba is kérnek hasonló végzettséget, hogy legyen közöd a gyerekekhez.


Viszont. Ez egy bazi nagy tévedés, hogy ezen a szakon lenne informatika. Egész pontosan egy félrefordítás eredménye - angolul a szak neve Library and Information science. Ez nagyjából információtudományt jelent - ellentétben az informatikával, ami Information Technology (IT). Ne tévesszen meg a név, ezen a szakon az informatika csak annyiban jelenik meg, hogy jó alaposan meg kell tanulnunk számítógépes adatbázisokat kezelni. De például soha egy sor kódot nem kellett leírnunk, a könyvtári adatbázisokon kívül semmiféle szoftverrel nem foglalkoztunk, hardverrel meg pláne nem.


Épp ezért ez a szak eléggé behatárolt. Dolgozhatsz vele könyvtárban és hasonló területen, ha tanári minort csináltál mellé, akkor azt taníthatod, ezen kívül nagyjából még arra jó, hogy a diplomás titkárnői állásokat megpályázhatod vele.


Ha inkább az informatika érdekel, akkor ne erre a szakra gyere.

2011. jan. 19. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Ja egyébként én az Eltére járok, itt elég jó a képzés, van egy csomó szakmai program, meg hát mégis eltés diplomát ad, ami a munkáltatók szemében még mindig számít. Szóval az Eltét mindenképpen ajánlom.
2011. jan. 19. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Az informatikai rész, az adatbázis kezelésre vonatkozott, nem akarok programozni megtanulni. "borsózik a háta" Amúgy az ELTE-t első helyre jelöltem be, mert mégis csak ELTE. Viszont ezen kívűl van még két üres hely, ahova még be lehet írni egyetemeket, és szeretnék "élő" példákat is. Nagyon köszi a tájékoztatást, a tanári mirorról egyáltalán nem is halottam még.
2011. jan. 19. 13:40
 7/7 anonim ***** válasza:
Én Szegedre járok és nagyon jó. Állítólag itt a legjobb az info-könyvtáros képzés. De tényleg nem sok köze van az informatikához.
2011. jan. 19. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!