Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Melyiket érdemes választanom?...

Melyiket érdemes választanom? Olajmérnöki vagy környezetmérnöki pálya?

Figyelt kérdés
Továbbtanulás előtt állok és szeretnék jól, jó pályát választani. Ez a 2 szak az ami érdekelne, (pályaválasztási teszt is ezeket dobta ki) de nem tudom hogy melyiket jelöljem meg első helyen. Mindkettőről lehet szépeket olvasni az interneten, meg persze az egyetemek is szinte biztosra veszik hogy diplomával pályán belül lehet elhelyezkedni, na meg persze több 100e ft-os fizetést ígérnek. Csak dönteni nem tudok. Nem szeretnék 1-2 éven belül "kibukni" az egyetemről mert olyan lehetetlen tantárgyakat és követelményeket kell teljesíteni amik talán nem mennének. Ha valaki tudna tanácsot adni, esetleg valamelyik szakon végzett/végezni fog, és tudna tanácsot vagy információt adni annak örülnék. Érdekelne hogy mik az elhelyezkedési esélyek szakmán belül, illetve mennyire brutál tantárgyakra számíthatok, és mennyire nehezek ezek a szakok.
2011. jan. 20. 22:46
 1/7 anonim ***** válasza:

Miskolci Egyetem?

itt van mindkettő,ugyanazon a karon...


környezetmérnökivel országon belül több lehetőséged van

külföldön az olajmérnökivel

nehézségre nagyjából ugyanolyan,főleg hogy első 4 félévben ugyanazt tanitják

jah,és van lehetőséged egyikről átmenni a másikra ugy hogy nem vesztesz évet (van ilyen ismerősöm,olajmérnökit kezdett,2 évet megcsinált,utána környezetmérnökire átkérte magát és időben diplomázott)


kémia rengeteg van,erre számits...és nem a középsulis kémia,hogy h+o2=ho2...


[link]


oktatáson belül vannak tárgyak,vagy www.uni-miskolc.hu és tanszékeken belül tárgyak,feltett anyagok,leirások


testvérkarokon végeztem (kohász,gépész),rengeteg bányász ismerőssel,ha van benned kitartás,elvégezhető


nem tudom melyik egyetemeken van még ez a képzés,de másol se nehezebb vagy más a tananyag


melyik egyetemet nézted ki? hanyadikos vagy és milyen suliban?

nyílt napon voltál-e? (bár lehet még most vannak/lesznek,nemtudom)

2011. jan. 20. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

apám MOL-nál dolgozik, éveken keresztül próbált rábeszélni az olajmérnökre mert állandóan hiány van belőle :)

más kérdés, hogy én abszolút humános vagyok, ezért több infóm nincs, de olajmérnöki diplomával sztem bármikor és bárhol el fogsz tudni helyezkedni szerte a nagyvilágon :))

2011. jan. 20. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

hát olyanról hogy olajmérnök még nem is hallottam,szóval biztos nincs telítve a szakma :D (am az mit csinál?)


én első éves környezetmérnök hallgató vagyok, nem sokat tudok még az elhelyezkedésről,azt tudom h audiban 250 a kezdő fizu asszem..már ha felvesznek :D

a képzés túlnyomórésze kémia

nekem inkább a kiegészítő tárgyakkal van bajom,ha kérdésed van a szakról írj nyugodtan,szívesen válaszolok

2011. jan. 20. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
geológusként az olajmérnökire biztatnálak :-)
2011. jan. 21. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Miskolcot néztem ki, van is néhány ismerősöm, de ezen a két szakon belül sajnos egy sincs. :(

Egy sima gimnáziumban fogok idén végezni. Sajnos nem volt itt semmilyen reál típusú szakkör vagy hasonló, és a fizikát kémiát már 2 éve nem tanulom (biológia a választott tantárgyam). Ezért nem tudom hogy érdemes e belevágnom így, akármelyikbe is. Köszönöm az eddigi hasznos válaszokat. :)

2011. jan. 21. 13:56
 6/7 anonim ***** válasza:

nyugodtan vágj bele attól, hogy nem tanultál.

a tagozatos gimiseknek az előnye csak ideig-óráig tart :)

2011. jan. 24. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:
Egyébként mit csinál egy olajmérnök és mennyit keres havonta?
2013. febr. 8. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!