Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Bionikát szerintetek megéri...

Bionikát szerintetek megéri tanulni? Milyen tárgyak vannak? Elhelyezkedési lehetőségek?

Figyelt kérdés
Tapasztalatokat lécci írjatok! SZTE-n esetleg tanulja v.ki?
2011. jan. 20. 23:09
 1/8 anonim ***** válasza:
Mivel a 2010/2011-es tanévben indult először ez a szak az SZTE-n, nincs kitől tapasztalatokat kérned, főleg az elhelyezkedést illetően. Akik ide jelentkeztek még csak az első vizsgaidőszakukat szenvedik. Tárgylistát találsz az egyetem honlapján.
2011. jan. 21. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Nem konkrétan az SZTE-ről kérdeztem az elhelyezkedést...hanem úgy a szakról általában...
2011. jan. 21. 19:04
 3/8 anonim ***** válasza:
Szerintem ez a jövő tudománya, biztosan megéri! És szerencsés vagy, ha elkaphatsz egy induló képzést, amiből még te leszel a nagy generáció meg az úttörő meg ilyesmi.
2011. jan. 24. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim válasza:

én ma voltam pázmány-ITK molekuláris bionika nyíltnapon és le vagyok nyűgözve.iszonyat érdekes dolgokat mutattak be.

az első képzés amúgy 2007ben indult asszem szóval az első alapképzésesek most fognak végezni(7félév van).mesterképzés még nem indult de lesz az is. a nyíltnapon annyit mondtak h az SZTE-n több a biosz míg a pázmányon inkább a műszaki részekre koncencentrálnak. sztem tuti megéri itt tanulni:)

2011. jan. 26. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

20:41

Én is ma voltam, lehet, hogy találkoztunk.:D Nyertél csuklópendriveot?


Kérdező:

Ha el tudod végezni, akkor mindenképp jó választás a bionika, nem maradsz munka nélkül, az biztos, viszont inkább a pázmányt ajánlanám.

2011. jan. 26. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim válasza:

22:05

ki tudja:) sajna nem nyertem, de nem is játszottam amúgy:D


és kérdező milyen szakokra gondoltál még?

2011. jan. 29. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Nemigazán tudom mire mehetnék még...esetleg biomérnök..

Bioszból emeltezek, és sztem a matek érettségimnek is jól kellene sikerülnie, esetleg tudtok még v.mi más szakot biosszal?

2011. jan. 30. 21:35
 8/8 anonim válasza:
100%

Kedves Kérdező!


Valószínűleg Neked már nem sokat segítek a válaszommal, de a jövő nemzedékének még esetleg hasznára lehet.

Bionikus hallgató vagyok a Pázmányon, és nem bántam meg, egy cseppet sem. Szerintem van jövője, szóval megéri tanulni. Előfordulhat, hogy most még több lehetőség van külföldi elhelyezkedésre, de ez ne tántorítson el senkit, hiszen a hazai cégek között is egyre több a bionikus szemléletű, és különben is, mire elvégzitek az egyetemet, már kétszer annyi lehetőség lesz. :)

Hmm..hogy milyen tárgyak vannak:

Első évben kemény matematika, programozás és szerves és biokémia, különböző művészeti tárgyak vannak. Vagyis alapozás a későbbi szakirányos tárgyakra, de ez minden egyetemen így van az első években. A későbbiekben a tárgyak egyre izgalmasabbak (legalábbis nekem), vannak infósabb, műszakisabb tárgyak (pl. kódelmélet, neurális hálózatok), meg teljes mértékű bioszosak, például neurobiológia, immunológia,sejtbiológia...stb. De ami minden tárgyról elmondható, hogy nagyon jó, felkészült,az adott területen kutató előadók vannak, egyszóval szerintem színvonalas az oktatás.

Az egyetem mellett szól még a hallgatók közti összetartás. Mivel kis létszámú csoportok/évfolyamok indulnak, "mindenki ismer mindenkit" elmélet van érvényben. Kinek tetszik ez, kinek nem, szerintem rengeteg előnye van a kis közösségnek. (különböző programok, rendezvények...stb) És az sem árthat, ha a felsőbb évesekkel jó kapcsolatot ápoltok. :)

Egyszóval mindenkit bíztatok, jelentkezzen bionikára!

2012. jún. 9. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!