Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » A DE TTK-n, milyen színvonalú...

A DE TTK-n, milyen színvonalú a biológiaoktatás és, mennyire lehet elhelyezkedni ezzel a végzettséggel?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Nagyon fontos lenne, hogy minél többen válaszoljatok, mert most kellesz leadni a jelentkezést és még nem vagyok teljesen biztos a jelentkezési sorrendemben. Válaszaitokat előre is köszönöm.


2011. jan. 23. 21:48
 1/2 anonim válasza:

Szia! Én Egerbe jártam, ott végeztem az alapszakot, szóval nem tudom intézményileg mi a helyzet. A szakmáról annyit, hogy több elágazása létezik de ha summáson akarok fogalmazni akkor 2 fő irány van: molekuláris szintű (sejtbiológia, genetika..) valamint molekuláris szint feletti (ökológia, zoológia..). Elhelyezkedni igazán csak a molekuláris biológiával lehet, úgyhogy nem árt, ha nagyon vágod a kémiát, mert a biokémiát biza nagyon megkövetelik (saját tapasztalatom szerint az egész biológia szak 60-70%-a ezt teszi ki), úgyhogy ha nincs ellenedre a pipettázgatás és laboratóriumi munka (valamint nem utolsó sorban az angol nyelvtudás), akkor vágj bátran bele. Ami engem illet sajnos ezekben nem remekelek és bár elvégeztem a biológia bsc szakot, valószínűleg más irányba folytatom a tanulmányaim.

Remélem valamit tudtam segíteni. :)

2011. jan. 23. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Köszönöm az információt! ;)
2011. jan. 24. 17:05

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!