Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Az lehetséges lenne, hogy...

Az lehetséges lenne, hogy egyszerre tanuljak az egyetemen magyart és pszihológiát?

Figyelt kérdés

Leginkább a Szegedi Tudományegyetem lenne megfelelő, mivel Vajdasági vagyok. Szinte semmit se tudok az egyetemi dolgokról, és jól jönne egy kis felvilágosítás. Az egyetem honlapján már szétnéztem, de mégsem kaptam választ a kérdésemre.

Ha nem a szegedi, akkor tudnátok ajánlani egy másik, közeli egyetemen, ahol lehetséges a 2 szak? Előre is köszönöm a válaszokat.


2011. jan. 25. 19:59
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
17%
Lehet erre a két szakra járni egyszerre, bírni fogod, mert mindkettő büfészak.
2011. jan. 25. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%
Hát ebben tévedsz!! A pszichológia és a magyar se büfé szak! A barátnőm pszichológus,együtt jártunk egyetemre, és nagyon keményen számonkértek mindent! Aki Büfészaknak tartja, az még nem látott egyetemet belülről, az biztos!Ettől a kifejezéstől mindig felmegy bennem a pumpa. Szerintem te egész életedben nem tanultál és olvastál annyit, mint egy magyar vagy pszichológia szakos hallgató, úgyhogy ne mondj véleményt olyanról, amit nem ismersz!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Köszi!
2011. jan. 25. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:

köszönöm a második válaszolónak. ;)

és lééégyszii.. valaki válaszoljon a fenti kérdésre is.. köszönöm!

2011. jan. 25. 20:15
 4/13 anonim ***** válasza:
24%
Szerintem amíg c nélkül írod a pszichológiát, addig a magyarszak felejtős, és akkor máris csak egy maradt. :-)
2011. jan. 25. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:
tisztában vagyok vele, hogy a helyesírásom nem tökéletes, és az is megesik, hogy félregépelek, de szeretem az irodalmat és a nyelvtant is. és tudom, hogy van még mit tanulnom, de pont azért tartok ki mellette. :)
2011. jan. 25. 23:22
 6/13 anonim ***** válasza:

Egy felvételi eljárás során csak egy szakra nyerhetsz felvételt. Tehát, ha két szakot akarsz tanulni, akkor azt csak egy év csúszással tudod megtenni.

Vagyis első évben felvesznek mondjuk magyarra, és egy év múlva beadod pszichológiára.

Ez az egy év csúszás azért is jó, mert annyi idő alatt már legalább látod, hogy mennyire bírod az egyetemet és menni fog-e, ha még egy szakot felveszel mellé.


Azzal meg ne foglalkozz, hogy egyes okoskodók lebüfészakozzák a választásodat. Tanuld azt, ami érdekel.

2011. jan. 26. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:

Nagyon szépen köszönöm az utolsó válaszolónak. Sokat segített. :)

Csak még egy kérdés: ha két szakon tanulnék egyszerre, az lehetséges lenne, hogy mindkettő államin menjen? Mert olyasmit hallottam, hogy az úgy már nem lehet..

2011. jan. 27. 07:35
 8/13 anonim ***** válasza:

Igen. Lehetséges.

Úgy van a szabályozás, hogy amíg nem szereztél alapképzésben abszolutóriumot, addig lehetsz másik alapképzésben is államilag finanszírozott.

Arra kell azonban vigyázni, hogy ha a két szakod kezdési ideje között 3-nál több félév telik el, akkor duplán számítják az elhasznált államis féléveket. Ha az első szak elkezdése után a következő felvételi eljárásban bekerülsz a másik szakra, akkor pedig félévenként csak egy államis féléved ketyeg a két szakra együttvéve.


Remélem érthető voltam.

2011. jan. 27. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
Első vagyok, másodiknak üzenem, mérnökinfón vagyok, enyhén szólva többet tanulunk, mint a btksok. Van ismerősöm pszichológián, alapműveltséghez tartozó definíciókat kérnek számon. És nem egy kamuegyetem, benne van az országos top 5-ben.
2011. jan. 27. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:

Utolsó előttinek:

Tehát akkor.. (összegezve):

Ha sikerül bejutnom államira, akkor a következő évben (vagy már félévben) bejuthatok a másik szakra szintén államin, és akkor az sem gond, ha a másikat egy évvel később fejezem be. Csak az a fontos, hogy a két kezdés között ne teljen el három félévnél több, és akkor kibírom húzni állami költségen? (ha valamiben tévednék, kérlek javítsatok ki)

2011. jan. 27. 15:33
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!