Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Mi az a reáliskola? Mit takar...

Mi az a reáliskola? Mit takar ez pontosan?

Figyelt kérdés

Sokszor hallottam már a kifejezést. Ha jól tudom Németországban és Ausztriában léteznek ilyen középiskolák.

De mit takar ez pontosan?

Köszönöm a válaszokat.


2011. jan. 25. 22:33
 1/2 anonim ***** válasza:

Magyarországon a 19. század közepén bevezetett iskolatípus, amely a két világháború között szűnt meg. Eleinte rövidebb volt, mint a gimnázium, érettségit sem adott, de műegyetemi felvételire jogosított; később hatról nyolc évfolyamosra bővült, és érettségivel zárult. Sok matek, fizika, rajz (nem elsősorban művészi), mintázás, latin meg görög helyett akkor talán francia nyelv volt, sok mindent tanítottak, ami ma már a műegyetem tananyaga. Kiváló mérnökök sora tanult ezekben az iskolákban. A harmincas években gimnáziumokká alakultak. A mai neves budapesti gimnáziumok közül az Eötvös, a Berzsenyi, a Toldy is ilyen reáliskolák utódja.

Ha német nyelvterületen van még ilyen, akkor a német Wikipédiában bizonyára részletes leírást találsz a Realschule címszó alatt.

2011. jan. 25. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Köszönöm!
2011. jan. 26. 14:25

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!