Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Miért mondják már mindenre h...

Miért mondják már mindenre h büfészak? Van aminek van még értelme?

Figyelt kérdés
minden ami érdekelne az büfészak, az gáz. szeretek írni(komm. média), érdekelnek a nyelvek(bölcsész) a kereskedelem, a turizmus. Minden szakra azt mondják h ezek felesleges hülye papírok. akkor mégis mi legyek ilyen beállítottságokkal? (szervezni szeretek, nyelveket beszélni, kreatív lenni, írni). nem érdekel sem a mérnök, sem az orvosi pálya, kb azokra nem írják csak h felesleges...
2011. jan. 31. 23:04
 1/9 anonim ***** válasza:
82%

nem minden bölcsész szak büfé szak.


ha több nyelven jól beszélsz, írsz, az mindenképp hasznos.


sztem a kereskedelemből, turizmusból is meg lehet élni.


azok a büfé szakok, amiknek nincs hasznuk, semmi lényegeset nem tanulnak.

2011. jan. 31. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
87%
Természetesen a bölcsészszakok 90%-ára is szükség van bizonyos mértékben, hiszen szükség van történészekre, könyvtárosokra, pszihológusokra, tolmácsokra stb. stb., csak éppen közel nem annyira, amennyit képeznek. Az itt a baj, hogy a bölcsész szakokon évente jóval többen végeznek, mint amennyire szükség lenne, ezért nehéz ezekkel a szakokkal elhelyezkedni, mert a munkaerőpiacon úgymond túlkínálat van, mert ezeket a szakokat többnyire seggeléssel is el lehet végezni, így sokan választják őket. Másik irányból a mérnöki, orvosi szakmákban szakemberhiány van az országban, így aki ezeken a szakokon végez könnyen talál magának állást.
2011. jan. 31. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim válasza:
85%

A számból vetted ki a szót, kedves kérdező!

Az eddigi olvasataim alapján ha OKJ-ra mész, mindenképp felsőfokú szakképesítésre menj (55-tel kezdődik az azonosító száma), mert az álláshirdetésekben többnyire ilyen végzettséget várnak el.

De ha adódik konkrét ötleted, légy szíves írd meg ide nekem, szükségem van tanácsra.. köszönöm! :S

2011. febr. 1. 00:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
61%
Én is unom már ezt a büfészak kifejezést...mindenre azt mondják, hogy nem éri meg elvégezni, közben meg csak fontos a diploma, mikor már állást keres vki...és hiába végzek mérnökként, orvosként, ha nekem az a munka nem jön be...a btk sem nagyon, de ha én gazdasági szakra akarok járni, nekem ne mondják, hogy az semmit sem ér...megküzd az ember ott is a diplomájáért.
2011. febr. 1. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
85%

Legyél fordító.

De ha amúgy ezek érdekelnek, ne érdekeljen, hogy más lebüfészakozza. Mindenki a saját szakától van odáig, és azt hiszik, hogy attól, mert lebüfészakozzák a másik szakot, ettől ők jobb helyre járnak.

Szerintem nincs olyan, hogy büfészak. Mindenki csinálja azt, ami az érdeklődési körének megfelel. Szerintem sokkal elítélendőbb, ha valaki csak azért jár egyetemre, hogy diplomája legyen.

2011. febr. 1. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
72%

azért van olyan, hogy büfé szak, ahol semmi hasznosat sem tanulsz.


de ha több nyelvet tanulsz, az pl. mindenképp hasznos.

2011. febr. 1. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
67%
pedig tényleg felsoroltad a büfészakok legnagyobbjait.
2011. febr. 1. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
48%
A büfészak attól büfészak, hogy nem ad semmilyen tudást, nem attól, hgoy nem biztosít könnyű elhelyezkedési lehetőséget. A büfészakok tananyaga jó esetben alulról súrolja egy erősebb középiskola tananyagát, rosszabb esetben még azt se. Sok bölcsész szak nem büfé, pl. nyelvész, történész stb. Büfészak pl. a turizmus-vendéglátás és a kommunikáció. Nem véletlen, hogy ezek a legnépszerűbb szakok. Mivel könnyű őket elvégezni, ezért többnyire a hülyék választják őket, hülyéből meg elég sok van.
2011. ápr. 12. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
35%
Hát kedves utolsó nem tudom te milyen szakot végeztél, de azért ne hidd már azt, hogy a te általad felsorolt szakokat olyan könnyű elvégezni...lehet, hogy könnyebb, mint az orvosi, mérnöki szakok, de akiknek ahhoz van tehetsége, azoknak azt könnyebb...hagyjuk már inkább ezt a büfészak kifejezést...mindenki végezze el, ami neki tetszik, és kész. Nem kell leszólni senkit.
2011. ápr. 13. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!