Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » 2011 felvételi ügyben, nekem...

2011 felvételi ügyben, nekem hova lenne esélyem bejutni?

Figyelt kérdés
Elég régen érettségiztem, a gimis tananyagot már elfelejtettem, van 2 közép C nyelvvizsgám és valami kevésbé reál szakra szeretnék járni, ami munka mellett lazán teljesíthető. Nem igazán látom át a mostani felvételi rendszert, ezért kérdem: valamilyen levelező, távoktatós szakra van-e esélyem egy minimális felvételi eredménnyel bekerülni? Nem lenne sok időm újra tanulni a gimis anyagokat... Vannak köztudottan alacsony ponthatáros humán jellegű szakok? A felvi.hu-t nézegetem, statisztikákat, de sokkal többet érne a véleményetek. Köszönöm.
2011. febr. 11. 17:10
 1/3 anonim ***** válasza:

de miért akarsz egy olyan szakot teljesíteni,aminek nincs értelme?


fontos a diploma?


Akkor már inkább végezz el vmi könnyű, de hasznos, gyakorlatias OKJ-t levelezőn vagy estin.

2011. febr. 11. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Ennek több oka is van, az első a diploma. Két fősulira is jártam régen, de különféle gondok miatt nem fejeztem be, ki szeretném végre pipálni a magam nyugalma és családi nyugalom érdekében. Felső OKJ-n is gondolkodom...
2011. febr. 11. 17:29
 3/3 anonim ***** válasza:

felvi.hu-n van pontkalkulátor ott meg tudod nézni, hogy mennyi pontod van jelenleg, a statisztikában meg a téged érintő sulik pontszámaival össze tudod vetni, így láthatod mennyi esélyed van bekerülni az adott szakra. Azt is vedd figyelembe, hogy az állam csak 12 félévet finanszíroz, és mivel már jártál fősulira ebből te már felhasználtál párat.

A reál szakok többsége még nappali tagozaton is besza-behu (magyarul elég nehéz), hát még levelezőn... Humán jellegű és viszonylag könnyű pl a PTE-FEEK-es képzésekhez hasonló képzések (emberi erőforrás, andragógia ilyesmi).

2011. febr. 11. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!