Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Mindenképpen szükséges az...

Mindenképpen szükséges az emelt matek? (építészmérnök)

Figyelt kérdés

Sokáig nem tudtam, hogy mi szeretnék lenni. Még azt se, hogy milyen irányba haladjak tovább, így nem igazán adtam bele minden erőmet a tanulásba. Kb. 2-3 hete jött egy "szikra", hogy építészmérnök szeretnék lenni. Májusban el kell dönteni, hogy mit szeretnénk felvenni emelten, és az építészmérnökhöz leginkább -tudtommal- matek kéne. De ezidáig nem igazán foglalkoztam a matekkal; ami megmaradt órán, az a tudásom (sokszor sajnos nem figyeltem). Így vagyok 3-as és 4-es között... Szóval nem tudom, hogy érdemes lenne-e felvenni a matekot emelten.


Ti mit gondoltok?


2011. febr. 25. 12:42
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Az meg csak hagyjan, de fizika is kell hozza. Meg persze, rajz. A szikra ennel sajnos nem eleg, de ha belehuzol meg nincs veszve, kerdes megerne-e neked.
2011. febr. 25. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Először is, köszönöm a gyors válaszodat! :)


A fizikával és a rajzzal szerencsére nincs bajom. Sőt, éppen azért is vonzó számomra ez a munka, mert szeretek rajzolni, tervezni.

A másik elképzelésem a japán fordító lenne (már nagyon régóta odavagyok mindenért ami japán) vagy valami hasonló. De nem tudom, hogy ebből mennyire lehetne megélni...

Mivel nagyon szeretem a nyelveket, gondolkoztam azon is, hogy a turizmust veszem fel emelten, és ilyen úton megyek tovább.


De mindenképpen olyan munka kell, amit szeretek csinálni, és meg is tudnék élni belőle.

2011. febr. 25. 13:40
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Fordito, tolmacs altalaban kap munkat, ha megnezed rengeteg telefonos, ugyfelkoros van, ami eleg jol fizet, de kihivas nem sok van benne. A turizmus mar eleg elcsepelt, telitett a piac. En azt javaslom huzz bele a matekba es probald meg a mernokit, mellette meg nyugodtan tanulhatsz japanul, mert ha sikerul az mindig biztos pont lesz. Egyebkent az epitesz is keresett es jol is fizet, irigyellek en csak olyanbol vagyok jo ami nem fizet es nem is keresett. :)
2011. febr. 25. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Igyekszem :) Köszönöm a választ és a segítséget! :)
2011. febr. 25. 14:12
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
Még éppen idejében kaptál észbe. Egy kicsit belehúzol, és a matek is menni fog. Nem muszáj belőle emelt szinten érettségizned majd (persze ki tudja, mit vezetnek be addig..), jó lesz helyette a fizika is, de az egyetemen lesz matek, nem lehet megkerülni, így jó, ha legalább felzárkózol a fakton. Nem lesz kis munka behozni a lemaradást, de nagyon megéri.
2011. febr. 25. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Az emelt matekos tudás kell (nem a papír, hanem a tudás), valamilyen módon próbáld összeszedni. A leendő fizetésed múlik azon is, hogy merre helyezkedsz el. Állami szektorban nem olyan nagy pénzek vannak, ahogy sokan gondolják. Matekra, fizikára és kémiára addig hajts rá, nehogy ezzel legyen a gondod!
2011. febr. 26. 08:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!